DNE 29.12.2015 JSME POŘÁDALI VÁNOČNÍ TURNAJ NEJMLADŠÍCH MINIŽAČEK U11, KTERÝ SE NÁM PODAŘILO VYHRÁT :-)

V úterý 29.12.2015 náš oddíl pořádal Vánoční turnaj 2015 určený pro kategorii U10/U11 ( děti narozené 1.1.2005 a ml ), kterého se zúčastnily celkem 4 týmy a to : TJ Lokomotiva Krnov, BA Krnov, SK Bruntál a TOROLA Basket Team Příbor. Všechny týmy byly složeny z dívek, pouze tým BA Krnov měl mix dívek a chlapců. Turnaj byl odehrán systémem "každý s každým", celkem bylo odehráno 6 utkání dle pravidel minibasketbalu ( tzn. hrálo se na 4. čtvrtiny po 8 minutách, každý hráč mohl nastoupit pouze ve 2. čtvrtinách atd. ).

Náš tým nastoupil hned do úvodního utkání turnaje a to proti "sousedům přes kopec" týmu SK Bruntál a byli jsme připraveni na to, že toto utkání bude těžké. Naším holkám bylo zdůrazněno, že musí hrát poctivě a s nasazením především v obraně od 1.vteřiny. Toto si ale holky k srdci moc nevzaly a po 2. min prohrávaly 0:10 !!! Naštěstí to, ale byla jediná větší krize v utkání, holky se probraly a 1. čtvrtinu dohrály do stavu 7:12. Od této chvíle začala přetahovaná o každý koš, my jsme navíc ve 3. čtvrtině získaly výhodu hrát 5:4 a to z toho důvodu, že hráčka Bruntálu se vyfaulovala a neměl jí kdo vystřídat, ale to jsme nedokázaly dostatečně využít a stav po 3. čtvrtině byl 25:23 v náš prospěch. Ke zlomu v utkání došlo závěrečné čtvrtině, kdy se vyfaulovala další hráčka Bruntálu za kterou již mohla být vystřídaná další hráčka, ale i tak jsme tohoto momentu dokázaly využít v náš prospěch a díky vyhrané poslední čtvrtině 18:1 jsme utkání vyhrály celkovým výsledkem 43:24.

Do druhého utkání naší benjamínci nastoupili těsně po poledni, tentokrát naším soupeřem byly holky z týmu Torola Basket Team Příbor. S tímto týmem jsme se již utkaly v oblastním přeboru a naše bilance byla 1 výhra a 1 prohra, proto opět holkám bylo připomenuto, že nesmí zaspat začátek utkání a snažit se ho především důraznou obranou převzít do "svých rukou". Po 3. minutách jsme sice prohrávaly 3:4, ale od vyrovnání na 4:4 jsme již v utkání vedly, škoda jen menšího zaváhání ve 3. čtvrtině, kterou jsme prohrály 3:5. Celkové skóre po závěrečném hvizdu bylo 44:19 pro nás.

Po dvou vítězných utkáních jsme měli před sebou utkání třetí, které bylo i závěrečným v turnaji a to proti krnovskému týmu BA. S tímto týmem jsme v letošním roce odehrály několik přátelských utkání a vždy to byl boj o každý míč. Našim holkám nebylo třeba k tomuto utkání nic říkat, věděly co je čeká a záleželo jen na nich samotných co předvedou. Začátek nám vyšel výborně, po 3 min jsme vedly 12:0 a holky měly velkou chuť hrát a ukázat, že je basketbal baví. Jediný nedostatek jsem viděla v tom, že v některých momentech holky ubraly v obranné činnosti, hodně ustupovaly od hráčeka, ale na druhou stranu jsem si vědoma, že během jednoho dne hrály 3 utkání a začínala na ně doléhat únava. Po čtvrtinách 16:4, 8:2, 12:4 a 19:4 naše děvčata zvítězila 55:14 a mohla se tak radovat z celkového vítězství ve Vánočním turnaji !!!

Holky během celého dne předváděly výborné výkony a jen navázaly na to co ukázaly před Vánocemi v utkáních proti Rožnovu pod Radhoštěm. Turnaj jsme odehrály v počtu 13 hráček a 11 z nich se podařilo na turnaji skórovat :-)

Součástí tunaje byly také 2 dovednostní disciplíny, ve kterých vždy soutěžilo 12 hráček(čů) ... z každého týmu 3 hráčky(či), které byly nominovány svým trenérem. První dovednostní disciplínou byla střelba technických hodů tzv. "Král střelců", jejíž vítězkou se stala hráčka SK Bruntál Anička Barnetová. Druhou disciplínou byl dovednostní driblink přes celé hřiště se zakončením na oba koše na čas s tím, že pokud nebylo dosaženo koše byla hráčce(či) udělená penalizace 1 sec. ... vítězem se stala hráčka SK Bruntál Nela Chlebíková, nám udělaly radost 3.místem Eliška Mohelníková a Verča Suchánková.

Poslední cenou, která byla na turnaji udělena byla Cena fair play a ta byla udělená týmu, který za celý turnaj nastřádal nejmenší počet osobních chyb ( faulů ), vítězem se stal tým našich holek TJ Lokomotiva Krnov.

Závěrem by jsem chtěla poděkovat všem zúčastněným týmům za předvedené výkony, fanouškům za povzbuzování, rozhodčím a děvčatům za obsluhu stolku. Díky tomu všemu mohl tento Vánoční basketbalový turnaj proběhnout !