KADETKY KONEČNĚ DOMA VYHRÁLY OBA ZÁPASY, BARÁŽI O ZÁCHRANU SE ALE BOHUŽEL NEVYHNULY

Poslední 2 zápasy základní části ligové soutěže sehrály krnovská kadetky U17 na domácí palubovce. Přestože se jim po oba dva dny velmi dařilo a dokázaly vyhrát obě utkání, baráži o záchranu v soutěži se na poslední chvíli nevyhnuly. Pokud zopakují výkony z poslední doby, neměly by mít se záchranou ligy žádné větší potíže ...

V sobotu 1. března hostily krnovské kadetky v nové tělocvičně na 5.ZŠ od 17 hodin velice těžkého protivníka Studánku Pardubice, 2. celek tabulky. Úvod zápasu papírové předpoklady naplnil, hostující celek šel ihned až do 10-ti bodového vedení. Domácí hráčky se však záhy rozehrály a dokázely s favoritem držet krok. Rozehrály se zejména podkošové hráčky a náskok hostujících hráček se postupně dařilo stahovat. Do 2. půle si nesly domácí hráčky již pouze 4 bodové manko, které se ve 3. čtvrtině podařilo vymazat a to hlavně zvýšenou agresivitou v obraně, která vedla k našim častým a dobře zakončovaným rychlým protiútokům. V těchto chvílích zápas nabral na tempu a dramatičnosti a velice dobře zaplněná hala si začala zápas užívat. V poslední čtvrtině to už byla hra nervů, na každé straně se vyfaulovala 1 důležitá hráčka ( u nás to byla Barča Dudová ), hostující hráčky několikrát dokázaly náš mírný náskok vyrovnat. Do poslední minuty se šlo za nerozhodného stavu, zápas nakonec rozhodla Zuzka Dvořáková, která nejdříve proměnila trestný hod a po skvěle ubráněném útoku hostí dokázala i přes faul proměnit svůj nájezd. Pochvalu zaslouží celý tým, který se rval až do poslední sekundy a z vítězství nad tímto velkým favoritem měla děvčata i všichni fanoušci velkou radost, zřejmě to byl nejlepší zápas děvčat v této sezóně v domácím prostředí.

U17 X Studánka Pardubice  67 : 64 ( 15:18, 35:38, 49:50 )

Sestava a body : Glacová Simona - 18 b (TH 9/6, F2), Zelenková Vendula - 13 b (TH 4/1, F3), Vaculíková Zuzana - 12 b (TH 4/4, F2), Dudová Barbora - 10 b (TH 4/4, F5), Šupáková Romana - 5 b (TH 2/1, F4), Koudelková Petra - 4 b (F3), Dvořáková Zuzana - 3 b (TH 3/1, F2), Sedláčková Veronika - 2 b (F2) ... TH celkem 36/17 (úsp. 65%)

V neděli 2. března v 9 hodin se tentokrát v hale Lokomotivy Krnov naše kadetky představily v důležitém "záchranářském" boji proti celku BSK TJ Jičín. Hostující hráčky do zápasu vstoupily velice dobře a vytvořily si v prvních minutách několikabodový náskok. Záhy ale naše děvčata zpřesnila obranu a zrychlila hru a výsledkem zbytku 1. čtvrtiny byl  debakl soupeřek poměrem 22:35 !!! Po prostřídání se hra vyrovnala, náš celek měl výškovou převahu a dařilo se pod oběma koši doskakovat, ale hostující hráčky držela ve hře jejich častá a přesná střelba z větších vzdáleností. Až v poslední čtvrtině hostující hráčky odpadly fyzicky ( dorazily s 8-mi hráčkami a některé z nich vypadaly, že snad ještě patří do kategorie minižaček ... ) a naše děvčata si náskok nejenže pohlídala, ale v posledních pár minutách jej po několika krásných akcích do značně vyčerpané a již nestíhající obrany soupeřek ještě navýšila až na konečných 25 bodů...

U17 X BSK TJ Jičín  86 : 61 ( 28:14, 45:39, 63:56 )

Sestava a body : Dudová Barbora - 32 b (TH 10/4, F3), Glacová Simona - 20 b (TH 86/, F3), Zelenková Vendula - 9 b (TH 4/3, F1), Dvořááková Zuzana - 7 b (TH 1/1, F3), Koudelková Petra - 6 b (F1), Šupáková Romana - 5 b (TH 2/1, F4), Vaculíková Zuzana - 5 (TH 6/5, F5), Syslová Tereza - 0 b (F2) ... TH celkem 31/20 (úsp. 65%)

Hodnocení trenérky : Děvčata konečně ukázala, že umí zahrát v sobotu i v neděli a je jedno, jaký soupeř proti nim nastoupí. Pokud hrají to, co umí, můžou porazit kohokoli. Velká pochvala za bojovný a kolektivní výkon !

Tentokrát v sobotu kromě super výkonu, kdy holky porazily Studánku Pardubice ( jak se o den později ukázalo - vítězky základní skupiny ), pořídily také pár fotek, na které se můžete mrknouz ZDE :-)