KADETKY NA JIŽNÍ MORAVĚ ANI JEDNOU NEUSPĚLY

O víkendu 18.-19.1.2014 jely k dalším 2 ligovým zápasům naše kadetky U17 na jižní Moravu. V sobotu se představily v Kyjově. Po nevydařené 1. čtvrtině, kdy jim domácí utekly o 14 bodů, se pak sice zápas srovnal, ale strhnout jej na svou stranu děvčata nedokázala a podlehla 65:53.

V neděli v Brně pak na ně čekal favorizovaný 3. celek tabulky SŠMH Brno "B", který nás v pohodě porazil 81:37. V tomto zápase se naopak děvčata držela jen v 1. čtvrtině a pak už domácím favoritkám nedokázala vzdorovat.

Jiskra Kyjov X U17  65 : 53 ( 23:9, 36:24, 50:43 )

Sestava a body : Zelenková Vendula - 20 b (TH 4/4, F3), Dudová Barbora - 13 b (TH 7/5, F1), Dvořáková Zuzana - 6 b (F1), Sedláčková Veronika - 5 b (TH 3/3, F2), Vaculíková Zuzana - 5 b (TH 2/1, F5), Šupáková Romana - 2 b (F1), Koudelková Petra - 2 b (F3) ... TH celkem 16/13 (úsp. 81%)

Komentář trenérky : Do Kyjova jsme odjížděli v "uzkém" složení bez klasické rozehrávačky, tedy v sedmi statečných :-). Úvod zápasu nám nevyšel a než jsme se rozkoukaly, tak byl stav po 1.čtvrtine 23:9. Do dalších minut našlápla děvčata více zodpovědně a byly vyrovnaným soupeřem. 2.-3. část jsme zvítězily 34:27, ale v posledních minutách už nám chybělo přesné zakončení a soupeř si vítězství (za podpory diváků) uhlídal. Na rozehrávce se doplňovaly Zuzka s Péťou a i přes několik zbytečných ztrát neztrácely na odvaze a bojovnosti. Pod košem kralovala Vendula, se kterou si soupeř nevěděl rady. Naopak se nedařilo Dudy, která se trápila celý zápas a její body i doskoky chyběly. Děvčata až na začátek zápasu působila opravdu jako sedm statečných, proto jim patří pochvala za předvedený výkon.

SŠMH Brno "B" X U17  81 : 37 ( 14:10, 42:18, 67:33 )

Sestava a body : Dudová Barbora - 17 b (TH 6/5, F4), Vaculíková Zuzana - 6 b (TH 2/2, F4), Koudelková Petra - 4 b (F3), Zelenková Vendula - 4 b (TH 2/0, F2), Syslová Tereza - 2 b (F2), Dvořáková Zuzana - 2 b (TH 2/0, F2), Sedláčková Veronika - 2 b (F4), Šupáková Romana - 0 b (TH 2/0, F4) ... TH celkem 14/7 (úsp. 50%)

Komentář trenérky : V neděli bylo vše jinak :-), začátek zápasu byl přímo famózní, děvčata kralovala první 3 minuty - výborná obrana, přesné a rychlé zakončení z naší strany. V další fázi zápasu už soupeř "nasadil" zonový presing po "celém" či od půlky a bylo znát, že ani Zuzka s Péťou nemají zkušenosti "v této" oblasti. Občas se podařilo pěkně přehrát soupeře, ale bylo hodně zbytečných ztrát ze zbrklých přihrávek a brzkého zakončení. Na rozehře pomáhala i podkošovka Dudy, která se oproti sobotě "hecla" a zahrála výborně! Nejhorší byla 2. čtvrtina, kterou jsme prohrály o 20 bodů a pak už bylo "jasné" kdo na hřišti vládne. V  neděli pro změnu nevyšel zápas Vendy, která dala pouhé 2 koše a i v doskoku zaostávala.

Myslím, že tento víkend byl pro tyto děvčata, která hrála  velkou "školou", zkusila si , jaké to je hrát bez "hvězd" a že je třeba trochu více odvahy do činnosti v útoku a zodpovědnosti v obraně. Doufám, že je to trošku "nakopne" do další "práce" na tréninku a přinese pak více radosti v zápasech.