MLADŠÍ MINIŽAČKY S FRÝDKEM-MÍSTKEM OPĚT NEROZHODNĚ !!! 1:1 NA ZÁPASY ...

Na závěr tohoto víkendu ( 1.-2. března 2014 ) a po 4 výhrách jejich starších kolegyň ( 2x kadetky a 2x mladší žákyně ) se pokusily o totéž taky mladší minižákyně. Soupeřem jim byl těžký protivník BK Frýdek-Místek. Byl to v podstatě boj o 3. místo tabulky, 2. místo nejspíše uhájí Žilina, která v tomto kole doma 2x těsně porazila nejlepší celek soutěže SBŠ Ostrava "A". Žilinu přivítáme doma za 14 dní, hrát by se mělo v neděli 16. března od 11 hodin, tímto Vás všechny srdečně zveme ...

Oba týmy počítaly před utkáním ztráty, zatímco u nás 14 dní netrénovaly Míša se Zlatkou ( angína ) a chyběla Agáta, tak hostujícím hráčkám pro změnu chyběl 10 dní trénink , protože v probíhajícím týdnu měli jarní prázdniny.

Do 1. utkání děvčata, jak už bývá u nás v domácím prostředí tradicí, vletěly a soupeř poprvé skóroval až v 7. minutě proměněním trestných hodů. Po 1. čtvrtině děvčata vedla 13:6. Druhá čtvrtina měla obdobný průběh, holkám se dařilo agresivně bránit a pod vlastním košem dobře doskakovat a vyrážet tak do rychlých protiútoků, které často proměňovaly. K vidění bylo i pár pěkných kombinací při hře do plné obrany, kdy se podařilo uvolnit spoluhráčky pod košem a proměňovat. Tuhle čtvrtinu děvčata vyhrála 16:6 a protože v poločase byl stav 29:12, bylo vlastně rozhodnuto ... Pochvalu zaslouží všechna děvčata, hlavně výkon v obraně v 1. poločase byl hodně dobrý, střelecky se sice nejvíce dařilo Aleně Janalíkové, ale slušně bodovalo ( 5 a více bodů ) dalších 5 děvčat. Celkem se nám dařilo proměňovat trestné hody, ze 16-ti pokusů jsme jich proměnili 9, což je úspěšnost 56% a to je na tuhle kategorii velice dobré číslo a před utkáním se Žilinou, kdy budeme trestných hodů házet daleko více, jistě povzbuzující :-)

U12 X BK Frýdek-Místek  51 : 30 ( 13:6, 29:12, 35:17 )

Sestava a body : Janalíková Alena - 12 b (TH 3/2), Papadopulosová Michaela - 8 b (TH 3/2, F1), Ječmenová Julie - 6 b (TH 2/0), Klimenková Denisa - 6 b (TH 2/2, F1), Vrbová Monika - 6 b (F1), Ostráková Valérie - 5 b (TH 2/1, F2), Malovaná Natálie - 3 b (TH 2/1, F2), Chudárková Zlata - 2 b (F1), Řemínková Kateřina - 2 b (F3), Houbová Jana - 1 b (TH 2/1), Malá Simona a Palicová Barbora - 0 b , Šturcová Zuzana - 0 b (F2) ... TH celkem 16/9 (úsp. 56%)

Po jako obvykle "zbytečně krátké" pauze ( proč mezi zápasy nemůže být pauza alespoň 1/2 hodiny !!! ) se 2. zápas vyvíjel taky jako vždycky. Tedy - hůř ... Holky vždycky 1. zápas odmakají nejméně na 100%, ale bohužel fyzička na 2 zápasy jdoucí takto rychle po sobě u většiny z nich prostě není ( nyní navíc i po nemocech ) ... Tentokrát na nás vletěly soupeřky a naše děvčata skórovala až za stavu 0:9. Po hrozné 1. čtvrtině 4:15 to holky do poločasu téměř stáhly a v poločase tak měl soupeř k dobru 4 body. V 2. poločase začala pravá basketbalová válka, pro oba týmy byl najednou obrovský problém dát koš, přibylo na agresivitě a s basketbalem to už nemělo moc společného. Nám se podařilo jít poprvé a naposledy do vedení 2 minuty před koncem, ale to bylo z naší strany vše. Všechny závary až do konce zápasu již žádný koš nepřinesly, naději na výhru nám držely jen celkem úspěšné trestné hody, které holky proměnily 4 z 6-ti pokusů ( Julča, Zuzka ). Děvčata se musí naučit lépe zvládat koncovky, je to v této sezóně ( kategorie U11 a U12 ) již 5. zápas, který prohrály o 1-2 body nebo v prodloužení !!! Jen jedinkrát se nám takový těsný zápas podařilo vyhrát a to v prosinci loňského roku doma s Příborem, ale to holky celý zápas vedly a soupeřovu mocnému finiši tehdy odolaly ...

Tentokrát se bohužel v útoku prosadilo málo děvčat, Julču s Míšou bodově další děvčata moc nepodpořila, 8 ze 13-ti bylo bez bodu nebo dosáhlo na 1 bod !!! Holky chce to ubrat těch blbých keců a chvástání se na fejsbůku ( však vy víte kdo ) a raději přidat na tréninku :-)

U12 X BK Frýdek-Místek  39 : 41 ( 4:15, 23:27, 31:33 )

Sestava a body : Ječmenová Julie - 14 b (TH 6/4, F3), Papadopulosová Michaela - 10 b (TH 2/0, F4), Vrbová Monika - 4 b (TH 2/2, F1), Klimenková Denisa - 4 b (TH 2/0, F1), Řemínková Kateřina - 4 b (F2), Šturcová Zuzana - 1 b (TH 2/1), Chudárková Zlata - 1 b (TH 4/1), Janalíková Alena - 1 b (TH 2/1, F2), Houbová Jana, Malá Simona a Palicová Barbora - 0 b, Ostráková Valérie - 0 b (F1), Malovaná Natálie - 0 b (F2) ... TH celkem 20/9 (úsp. 45%)

Jinak se ale na tohoto soupeře děvčata výkonnostně dotáhla a tvoříme s ním vzácně vyrovnanou dvojici. V téhle soutěži je dost neobvyklé, že dvojzápas skončí nerozhodně ( v drtvé většině to je 2:0 na zápasy ) a my to s Frýdkem-Místkem máme letos 2x 1:1 na zápasy. Pokud se naplní předpoklady, tak si to spolu rozdáme za 4 týdny ve finálovém turnaji kvalifikace o postup do republikového finále na neutrální půdě v Ostravě, tak třeba vyhrajeme o bod v prodloužení :-)

Hodnocení asistenta trenéra : Po posledních výkonech soupeřek z Frýdku, jsme měli z utkání obavy, zvlášť když některé holky k utkání nastoupily téměř hned po nemoci, ale výkon v 1. utkání mě mile překvapil, byl to jeden z nejlepších výkonů holek vůbec. Dařilo se nám zejména v obraně, 30 obdržených bodů od takového soupeře je dobrým výsledkem. V 2. utkání již měla většina holek těžké nohy a zejména ty mladší se proti daleko více agresivněji hrajícím soupeřkám již nedokázaly tolik prosadit. V příštím utkání, kdy doma hostíme stejného soupeře v kategorii U11 dostanou starší holky volno a uvidíme, jak si bez nich ostatní děvčata povedou.