MLADŠÍ MINIŽAČKY UZAVŘELY MISTROVSKOU SEZÓNU VÝHRAMI V PŘÍBOŘE 68:15 a 59:28

Po dohodě s klubem BK Příbor jsme zápas kategorie U12 (mladší minižákyně) předehráli ve čtvrtek 20. března odpoledne v Příboře. Hrát se mělo původně až 17. května, ale komu se chce čekat 2 měsíce na poslední 2 mistrovské zápasy ...

My jsme se v tabulce ze 4. místa již nemohli posunout, ale přesto jsme chtěli vyhrát, ať se holky dobře naladí na nastávající kvalifikační boje o postup na národní finále ČR. Domácí klub pořádá za měsíc finálový turnaj mistrovství ČR nejmladšího minižactva v kategorii U11 MIX ( smíšená družstva holek a kluků ) a tak poslali proti nám do boje toto "mladší" družstvo namixované zhruba napůl z kluků a holek.

BK Příbor X U12  15 : 68 ( 2:20, 9:35, 13:53 )

Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a domácím po celou 1. čtvrtinu v podstatě nic nedovolili. Domácí dali 1. koš až za stavu 18:0. Potom po důrazné domluvě trenérů se domácí začali osmělovat, zejména kluci přidali na agresivitě a hra se alespoň opticky trochu vyrovnala. Skóre však dál narůstalo v náš prospěch, holky jsou o rok vyhranější než soupeř a bylo to poznat zejména v kombinaci. Vůbec nám ale nešla střelba trestných hodů, takové tragicky nízké procento úspěšnosti jsme snad ještě neměli !!! Z mladších hráček je potřeba pochválit Barču, která se stále zlepšuje a snad jako jediná z děvčat v tomto utkání dokázala proměnit většinu svých jasných šancí v koš.

Sestava a body : Chudárková Zlata - 14 b (TH 3/0), Palicová Barbora - 10 b (F1), Ječmenová Julie - 10 b (TH 2/0, F1), Řemínková Kateřina - 8 b (TH 2/0), Papadopulosová Michaela - 8 b (TH 9/2, F1), Klimenková Denisa - 6 b (TH 3/2, F1), Vrbová Monika - 6 b (TH 2/0, F1), Ostráková Valérie - 4 b (F1), Šturcová Zuzana - 2 b (F1), Malá Simona - 0 b (TH 2/0), Malovaná Natálie - 0 b (F1) ... TH celkem 23/4 (úsp. 17%) !!!

BK Příbor X U12  28 : 59 ( 10:14, 14:33, 22:40 )

Domácí vstoupili do 2. utkání agresivněji než naše děvčata, kterým najednou dělal problém se prosadit. Chvíli po začátku se nešťastně zranila Barča ( krvácení z nosu po tečované nahrávce, která skončila přímo v obličeji ), to hru této pětky taky poznamenalo, protože Barča hrála v 1.utkání velice dobře. Domácí drželi vyrovnaný stav až do úplného závěru 1. čtvrtiny, kdy se holky konečně dostaly do vedení. Zato 2. pětka na soupeře vlétla, drtila jej rychlými kombinacemi, tentokrát většinou zakončovanými přesně. Po 3 minutách a šňůře 10:0 byl zápas rozhodnut. Domácí bojovali dál a 3. čtvrtinu dokonce vyhráli 8:7 ( naštěstí jako jedinou za oba zápasy ), ale naštěstí naše 2. pětka navázala na výkon z 1. poločasu a zejména pak Julča se Zlatkou si s chutí zastřílely ...

Přestože jsme oba zápasy celkem v pohodě vyhráli, tak si neodpustím některé výtky ...

Julča v 1. zápase byť dala 10 bodů, mohla jich dát tak 30 !!! Prostě velice špatné proměňování jasných střeleckých pozic, dojem napravila hned v 2. zápase, kdy už to zase padalo a její spolupráce se Zlatkou v útoku vypadala velice dobře.

Natka, Valča, Zuzka - holky hrály jste vůbec ? Na palubovce jste vypadaly, že vás to vůbec nebaví, něco jste sice odbránily, ale směrem do útoku jste vůbec nic nevymyslely !!! Holky ještě 1-2 týdny vydržte, o víkendu vás čeká kvalifikace ( pokud postoupíme, pak o dalším víkendu ještě finále kvalifikace ), musíte zabrat a rvát se za tým a na hřišti taky ukázat většinu z toho co umíte !!! Pak si konečně odpočinete ...

Sestava a body : Ječmenová Julie - 16 b, Chudárková Zlata - 12 b (TH 3/2), Papadopulosová Michaela - 11 b (TH 3/1, F3), Řemínková Kateřina - 6 b (F1), Klimenková Denisa - 5 b (TH 3/1, F1), Vrbová Monika - 3 b (TH 2/1, F1), Palicová Barbora a Šturcová Zuzana - 2 b, Malá Simona - 2 b (F1), Malovaná Natálie a Ostráková Valérie - 0 b ... TH celkem 11/5 (úsp. 45%)