MNIŽAČKY U12 ZVLÁDLI DOMÁCÍ PREMIÉRU A S FAVORIZOVANÝM HAVÍŘOVEM VYHRÁLY OBA ZÁPASY :-)

V sobotu 9.11.2013 jsme se konečně dočkali domácí premiéry mladších minižaček U12. Utkání sledovala celkem dost početná a bouřlivá skupina rodičů, dědečků, babiček a sourozenců a určitě nemuseli litovat dnešního pozdního obědu, který se samozřejmě posunul, díky hracímu času, který byl stanoven na 11 hod a 12.30 hod. Naposledy většina z nich viděla holky v akci někdy v březnu / dubnu a určitě byli příjemně překvapeni, kam se holky basketbalově posunuli za toho 1/2 roku !!!

Po 4 vítězných zápasech venku na palubovkách přece jen lehčích soupeřů nás při domácí premiéře čekala první těžká zkouška - celek BK Havířov - dle prognóz i prozatím dosažených výsledků ( alespoň dle nás ) mírný favorit tohoto dvojzápasu ... Holky nás velice mile překvapily a dokázaly vyhrát oba zápasy a udržely si tak dosavadní 100% bilanci :-)

U12 X BK Havířov  72 : 26 ( 26:6, 44:10, 58:20 )

V pátek dostaly holky naordinován místo tréninku klid a bylo to znát. Do utkání vtrhly nažhavené ( po 1 dnu bez basketu ... ) a na soupeřky se valil jeden rychlý kontr za druhým. Než se Havířov vzpamatoval, tak jsme vedli asi po 3 minutách 12:0 a následoval 1. hostující timeout. Moc jim nepomohl, holky soupeřky dále válcovaly a skóre po 1. čtvrtině se zastavilo na 26:6 !!! 2. pětka nechtěla zůstat pozadu a svou pasáž také zvládla bravurně 18:4. Basket, který holky předváděly po celý 1. poločas, byl určitě jejich zatím nejlepším výkonem za celou jejich dosavadní kariéru ... Oproti soupeřkám jsme hráli daleko agresivněji a většina našich protiútoků byla zakončena ať už proměněným dvojtaktem po sólu anebo střelou z pod koše po přesné kombinaci většinou 2 hráček proti 1. Ve 2. poločase přece jen tempo trošku upadlo, ale nadále jsme zůstaly ve všech oblastech hry lepším týmem a nakonec se nám podařilo náskok navýšit až na 46 bodů !!!

Sestava a body : Chudárková Zlata - 22 b (F1), Vrbová Monika - 16 b (TH 4/2, F4), Papadopulosová Michaela - 10 b (F2), Ječmenová Julie - 8 b (F2), Malovaná Natálie - 6 b (F2), Šturcová Zuzana - 4 b, Panesková Nela - 4 b (F1), Klimenková Denisa - 2 b (F4), Ostráková Valérie a Řemínková Kateřina - 0 b ... TH celkem 4/2 (úsp. 50%)

U12 X BK Havířov  59 : 44 ( 20:10, 35:20, 49:26 )

Po krátké pauze následoval 2. zápas. Věděli jsme, že bude určitě těžší než ten 1., ve kterém se holky docela dost "vyšťavily" ... Celý 1. poločas probíhal v podobném duchu jako 2. poločas 1.utkání ... byli jsme lepší jak v obraně, tak v útoku, ale převaha už nebyla tak dominantní, soupeřky byly na 2. zápas jistě takticky lépe připraveny. V poločase jsme vedli celkem v pohodě o 15 bodů. Ve 3. čtvrtině se již značně začal projevovat úbytek sil a to hlavně v zakončení, do kterého jsme se ještě poměrně snadno dostávali, ale s přesností zakončení akcí již byly problémy ... Soupeřky, ale na tom byly podobně a nám se ještě podařilo náskok navýšit na uklidňujících 23 bodů. V poslední čtvrtině už ale holky jely na "výpary", sil se nedostávalo a soupeřkám se podařilo tuto pasáž hry vyhrát o 8 bodů ( naštěstí to byla jediná čtvrtina z 8-mi, ve které nás přehrály ) a snížit na konečný rozdíl 15-ti bodů.

Jmenovat jednotlivce nemá cenu, dneska jednoznačně vyhrál CELÝ NÁŠ TÝM !!! Zkušenější děvčata ( ročník 2002 ) samozřejmě tým táhla, ale perfektně zahrála všechna děvčata, vždyť se v součtu tohoto dvojzápasu podařilo bodovat všem 10-ti , které do zápasů nastoupily :-).