STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ I NADÁLE 100% !!! DOMA SI 2X PORADILY S CELKEM START HAVÍŘOV 61:22 A 47:43

Ve 2. kole  kategorie U13 nás čekal v sobotu 10.10.2015 od 9.30 a 11.00 hod na domácí půdě celek Start Havířov. Soupeřky přijely v hojném počtu jak hráček, tak trenérů. Naše děvčata opět doplněna Aničkou, Nelou a Luckou z Bruntálu se také představila s novými členkami domácího týmu Hankou a Nelou, ale bohužel opět chyběla Natka M. a Natka D.

Naše děvčata před zápasem nevypadla, že by se jim chtělo hrát a působily lehce spícím dojmem. Opak ale byl pravdou, kdy "spící" byla spíše děvčata z Havířova. Než se stačila rozkoukat, prohrála první čtvrtinu 21:5. Naše holky na ně doslova vlítly rychlou hrou, agresivní obranou a pěknými herními kombinacemi. Celé utkání pak bylo v režii našich děvčat. Velkou pochvalu zaslouží všechna děvčata, ale vyzdvihnout musím naši nejmladší hráčku Natku Zembickou, která svoji bojovností a dovednostmi dokázala přehrát věkově starší i váhově těžší děvčata z Havířova. Velice platnou hráčkou byla i Hanka, která se k nám připojila teprve v květnu 2015 a už po tak krátké době se dokázala prosadit a zaznamenat své první body.

Krnov - Start Havířov 61 : 22 (21:5,38:10,50:16)

Sestava a body : Denča - 13 b (TH 6/1), Anička - 13 b (TH 2/1), Barča - 12 b (TH 2/0), Zembík - 9 b (TH 2/1), Valča - 8 b (TH 2/2), Hanka - 4 b, Janča - 2 b, Lucka - 0 b (TH 2/0), Nela H. a Nela - 0 b

Druhé utkání probíhalo zcela odlišně. Hned od úvodu táhla za delší konec děvčata z Havířova a my jsme jen přihlížely, jak nás přehrávají. Bohužel přístup některých hráček do tohoto zápasu byl velmi ležérní a Havířov byl během 1.půle až ve 13-ti bodovém vedení. Naštěstí ale děvčata zabrala, zlepšila obranu i doskok (který nás velmi trápil) a hlavně zrychlenou hrou rychle dotahovala skóre, které otočila v náš prospěch minutu před koncem třetí čtvrtiny. Začátek poslední čtvrtiny jsme nedokázaly ubránit nejlepší hráčku soupeře č.11, která zaznamenala 4 koše po sobě. Změna nastala po oddechovém čase a pak i po střídání a posledních 5 min. patřilo nám, kdy jsme přehrály soupeřky 13:4. Závěr utkání hrála děvčata na maximum a vybojovala si cenné vítězství.

Krnov - Start Havířov 47 : 43 (6:15,16:25,31:29)

Sestava a body : Denča - 14 b (TH 10/6), Anička - 12 b (TH 13/2 !!!), Barča - 6 b (TH 2/0), Valča 5 b (TH 2/1), Hanka - 4 b, Janča, Nela H. a Lucka - 2 b, Zembík - 0 b (TH 2/0), Nela - 0 b

Musíme se ale pro příště ponaučit z toho, že každý zápas začíná od 0 a i když se v prvním utkání snadno a jasně zvítězí, neznamená to, že to půjde samo i ve druhém utkání.