STARŠÍ ŽÁKYNĚ TAKÉ DOMA 2X SELHALY PROTI CELKU BK PŘÍBOR

V sobotu 29.11.2014 přivítaly naše starší žákyně v oblastním přeboru Severní Moravy celek BK Příbor. Pro náš tým těmito zápasy začala 2. polovina soutěže, s hostujícím celkem se již utkaly v 1.kole a ve 2 vyrovnaných duelech vyválčil 1 výhru o 5 bodů ( 1 zápas jsme prohráli také o 5 bodů ).

Dnes to však vypadalo jinak. Starší děvčata, která obstarala dopoledne při utkáních U13 zápis, se zřejmě inspirovala předváděnou hrou U13tek a začala hrozně. Bohužel promrhaná 1. čtvrtina nás stála celý zápas. Náskok si již soupeř pohlídal, což mu při již 2 měsíce trvající střelecké (im)potenci našich děvčat ( za posledních 8 zápasů v průměru dosažených 25 bodů !!! ) nedělalo moc velký problém. V dresu soupeřek byla jako obvykle jejich rozdílovou hráčkou č.10, která když se rozběhla do útoku, tak neomylně zakončovala ( např. TH snad se 100% úspěšností ) a v obraně jsme přes ni nebyli schopni dát ani 1 koš !!! Hra v obraně celkem v pořádku, bojovnost také, ale v útoku se dokázala prosadit jen Denča a částečně taky Lucka.

Krnov - BK Příbor  27 : 39 (5:13,11:21,21:31)

Sestava a body : Denča - 11 b (TH 4/3, F1), Lucka - 8 (TH 2/0, F2), Míša - 4 b (TH 2/0, F1), Julča a Kája - 2 b (F1), Dita, Kača, Natka S., Natka V. a Zlatka - 0 b, Valča - 0 b (F3)

Do 2. zápasu jsme vstoupili o dost lépe. Vyhráli jsme 1. čtvrtinu 5:0 !!! Překvapivé to bylo o to víc, že celou 1. čtvrtinu jsme odehráli s 3-mi děvčaty U13 ( Julča, Míša a Zlatka ), Kájou věkově U14 a jedinou U15 Valčou a to měl soupeř celou dobu na palubovce svou nejlepší hráčku č.10, která v dalším průběhu utkání nakonec nastřílela 22 bodů, což je víc, než dosáhl celý náš tým ...

Ve 2. čtvrtině, kdy jsme měli na hřišti 4 děvčata U15 a 1 mladší, soupeř díky naší nedůsledné a pomalé obraně skóre otočil na 9:13 a pak podobně jako v 1. zápase náskok kontroloval. O naší "aktivitě" v útoku svědčí to, že soupeř si za celý zápas pomohl pouze 4-mi !!! fauly a my házeli jen 2 TH. Vzhledem k tomu, že Zlatka 1 dala, to znamená 50% úspěšnost a to je dost dobré :-)

Krnov - BK Příbor  20 : 32 (5:0,9:13,15:23)

Sestava a body : Lucka - 5 b (F3), Natka S. - 4 b (F2), Zlatka - 3 b (TH 2/1, F1), Julča, Kača a Kája - 2 b, Valča - 2 b (F1), Dita a Natka V. - 0 b, Denča - 0 b (F1), Míša - 0 b (F2)