U 13 / 13.4.2013 / KRNOV - OP PROSTĚJOV 63 : 52 a 63 : 45

Dnes se naše starší minižačky U 13 utkaly ve svých posledních 2 utkáních oblastního přeboru střední Moravy s celkem OP Prostějov. O zvýšenou motivaci proti celku, který doposud v sezóně utrpěl pouze 3 porážky, se postarala trenérka, ale slíbenou odměnu tady raději nebudu uvádět ... :-)

Holky oproti miunlému týdnu, kdy hráli ve Zlíně s beznadějně poslením celkem a svým výkonem se tak trochu "přizpůsobily" domácím hráčkám, se dnes proti výbornému celku Prostějova naštěstí taktéž "přizpůsobily" soupeřkám a hrál se svěží rychlý basketbal na obě strany nahoru dolů, téměř žádné wrestlingové souboje o balón ...

V 1. zápase jsme se po mírné převaze v 1. čtvrtině, bodově utrhly ve 2. čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 17 bodů a tím prakticky rozhodli 1. zápas. Bylo to o to překvapivější, že téměř celou tuto čtvrtinu byly na palubovce zároveň Julča a Míša, které opět byly z celku U 11 přizvány za "zkušenou" ... Soupeřky se nevzdávaly a  pak v závěru zápasu mocně dotahovaly náš náskok, který místy vystoupal až k 25-ti bodům, na konečný 11-ti bodový rozdíl. Nakonec ale holky náskok uhlídaly a zvítězily v 1. zápase 63 : 52  !!! o:)

V hale vládla výborná atmosféra, prostějovské hráčky podporovalo asi 10 hlasitých rodičů a polovinu 1. utkání nás celkem válcovali (v hledišti, na palubovce byly lepší naše holky !!!), ale my jsme svolali posily a pak jsme již sváděli v hledišti vyrovnaný (možná i sem tam vítězný - trubky jsou trubky, že ? ) boj - atmosféra díky tomu byla výborná a myslím, že většina přítomných si zápasy užívala, tedy alespoň doufám :-)

Do 2. zápasu jsme ( myslím tím fans ) vstupovali s mírnými obavami o výsledek 2. zápasu, protože jsme se domnívali, že 2. čtvrtinu hostující hráčky projely proto, že jich větší část dorazila těsně před zahájením utkání a byly z únavné cesty ztuhlé a teď již budou rozehrané a po porážce také více namotivované nám porážku vrátit. 1. čtvrtina byla vyrovnaná, ale v průběhu 2. a 3. čtvrtiny jsme se dopracovaly opět k více než 20-ti bodovému náskoku, který se podařilo udržet až do konce. Utkání skončilo výhrou našich holek 63 : 45.

Holky tentokrát hrály kolektivněji než před týdnem, dneska už tak moc nepřipomínaly soubor několika jedinců, kteří soutěží, kdo dá víc bodů ... , ale hrály oproti minulým zápasům více jako tým, kterému především záleží na vítězství !!! Možná to bylo pro ně pozitivní motivací ze strany trenérky, možná je vyhecovala atmosféra ( prostějovští fans dokonce ve 2. zápase na naše trumpety vytáhli megafon !!! ), možná soupeř, s kterým se hrál pořádný basketbal ...