U17 / 11.5.2013 / TJ SOKOL KLADNO - TJ LOKOMOTIVA KRNOV 64 : 76 = postup ze čtvrtfinále play-off

V sobotu 11.5.2013 vyrazily krnovské kadetky U17 k pokračování 1. kola play-off o postup do extraligy do Kladna, kde se utkaly s místním celkem TJ Sokol Kladno od 15.30 hod. Série byla výborně rozehraná, po úvodních domácích zápasech byl stav série 2 : 0 v náš prospěch. Holky nechtěly tuto sérii zbytečně prodlužovat a chtěly zvítězit hned na 1. pokus a vrátit se večer zpět domů a nemuset zůstat v Kladně do dalšího případného 4. zápasu, který byl v plánu v neděli od 10 hodiny.

I přes 5-ti hodinovou cestu k tomuto zápasu, děvčata hnána výše zmíněnou motivací do utkání vstoupila ve svižném tempu a v 1. čtvrtině se hrál oboustranně rychlý basketbal nahoru - dolů. Vyhráli jsme ji o pár bodů i přesto, že nás "zabrzdil" přísnější metr rozdočích na naše děvčata, která nasadila těsnější obranu hned od začátku. Nepoměr faulů umožnil soupeřkám střílet v 1.čtvrtině 12 TH, oproti našim čtyřem. Ve 2.čtvrtině jsme odskočily o dalších 5 bodů a tím si zajistily náskok 9 bodů do 2.poločasu.

Ve 3.čtvrtině jsme se více trápily, hlavně v obraně a zaostával i obranný doskok, soupeřky stáhly skore na pouhé 3 body ,ale po oddechovém čase se děvčata zklidnila a vrátila se zpět do hry. V poslední čtvrtině jsme postupně vypadávaly pro 5 faulů - Nikol Strakošová, Pája Thiebergerová, Domča Melcrová a nakonec i Mája Dančiová. Na hřišti zůstala Míša Vávrová a Bára Dudová (obě se 4.fauly) a rozehry se ujala Péťa Koudelková po boku s Verčou Sedláčkovou a Zuzkou Vaculíkovou, které udržely náskok a po závěrečném klaksonu jsme se mohly společně radovat z vítězství !!!

Velikou výtku mají děvčata za velmi špatné TH, pouhých 35%(29/10), což se nám již dlouho nestalo. Jinak bych je chtěla pochválit za velké nasazení, bojovnost a povzbuzování z lavičky.

Konečný stav série 3 : 0.

Odkaz na oficiální statistiky na stránkách ČBF...