ŽÁKYNĚ LETOS POPRVÉ KONEČNĚ NASTOUPILY KOMPLETNÍ, V BRUNTÁLE TO PŘESTO NA VYROVNANOU PARTII NESTAČILO ...

V pátek 23.10.2015 od 17 hod jsme načali odvety v kategorii U15 a to na palubovce okresního rivala v Bruntále. Dneska jsme měli letos poprvé ( a snad ne také naposled ) téměř kompletní tým, chyběla jen nemocná Monča. Vypravili jsme se tak v počtu 11 hráček !!! Vrátili jsme se k původnímu rozastavení, kdy se o rozehrávku starala Míša a Valča, křídla obstaraly Denča, Zlatka, Alča a Hanka, pod košem měly bojovat Kača, Bára a Klára. Na zkušenou jsme vzali také začátečnice Adriana a Natálie...

I když jsme na začátku nastoupily s tím nejsilnějším, co jsme měli dnes k dispozici, soupeř z Bruntálu na úvod nasadil pětku složenou z U15 ( Sára, Klára ) a k nim dále pod koš vysokou Báru, naši bývalou hráčku Julču a Wiky (v 1. zápase u nás v Krnově nehrála ani 1 z nich !!!). Tato sestava soupeře nám nedala ani "čuchnout", naštěstí soupeř v polovině první čtvrtiny vyměnil celou pětku za stavu 0:10 a nám se trochu ulevilo. Záhy jsme sice dali první koš a hra se více vyrovnala, ale na lepší stav než 2:14 po 1. čtvrtině to nestačilo. Druhá čtvrtina probíhala v podobném duchu, z našich hráček držela v 1. půli zápasu se soupeřem krok jen Denča, která se soupeřem držela krok rychlostně a vsítila prvních 6 našich bodů a celkem polovinu bodů našeho týmu v 1. poločase. Nám hlavně dělala problém těsná a agresivní obrana domácích hráček, která nám dost znesnadňovala rozehrávku.

Po pauze i my i soupeř skladbu svých pětek proházel a hra se více vyrovnala. Po 3. čtvrtině jsme drželi asi 20-ti bodové manko. Škoda, že se nám hend na začátku 2. půle vyfaulovala Katka, která se statečně bila pod koši. Bohužel domácí děvčata mohla zátěž rozložit na více děvčat (13) a tak nám rychle ubývaly fyzické síly. Toho soupeř nakonec využil a v poslední čtvrtině nám pořádně naložil na cestu domů ranec. U nás se v 2. půli k Denči přidala výkonem i Míša, zbytek holek ale na domácí nestačil, když se nám podaři vypracovat si dobrou střeleckou pozici, tak proměňování bylo velice žalostné. Nakonec jsme prohráli 30 : 76, ale přesto musím děvčata pochválit, že se snažila hrát až do konce.

SK Bruntál - Krnov  76 : 30 (14:2,)

Sestava a body : Klimenková Denisa - 11 b (TH 10/3, F1), Papadopulosová Michaela - 9 b (TH 2/1, F2), Řemínková Kateřina - 4 b (TH 2/2, F5), Palicová Bára - 2 b (F2), Pavlíková Klára - 2 b (TH 2/0, F2), Ostráková Valča - 1 b (TH 4/1, F3), Chudárková Zlata - 1 b (TH 2/1, F2), Chytilová Hanka, Janalíková Alča, Mullerová Natálie a Němcová Adriana - 0 b