ŽENY "B" SE ROZLOUČILY DRAMATICKOU VÝHROU VE ZLÍNĚ 69:68 a OBSADILY CELKOVÉ 3. MÍSTO

V pátek 28. března se na palubovce Zlína rozloučily s letošní sezónou náš tým ŽENY "B". I když "děvčata" k utkání odjela bez největší opory týmu Jany Hradilové, přesto se jim podařilo ve velice dramatickém závěru vybojovat těsné vítezství. V konečné tabulce pak obsadily pěkné 3. místo.

SKB Zlín "B" X ŽENY "B"  68 : 69 (15:16, 37:27, 48:45 )

Sestava a body : Melcrová Dominika - 18 b (TH 4/3, F4), Lukeszová Eva - 16 b (TH 9/8, F4), Hrivňáková Jana - 15 b (TH 4/3, F3), Strakošová Nikol - 8 b (F2), Vrbická Nikola - 5 b (TH 2/1, F3), Gadlinová Hana - 4 b, Urbanová Saša - 3 b (TH 1/1), Láryšová Zuzana - 0 b (F1), Mohelníková Petra - 0 b (F1), Kolářová Jana - 0 b ... TH celkem 20/16 (úsp. 80%)

Pohled kapitánky týmu Petry Mohelníkové :

V pátek 28.3.2014 jsme odjeli do Zlína k poslednímu mistrovskému utkání sezóny 2013/2014 bez hlavni opory a tahouna našeho týmu Janky Hradilové a díky této skutečnosti tak trochu s obavou jak to vlastně dopadne. Nervozita navíc stoupla v momentě, když jsme vstoupily do haly a zjistily, že proti nám nastupuje z větší části "A" tým Zlína ( tedy holky, které hraji 2.ligu ). Utkání začalo, soupeř na nás vytáhl obranu po celém hřišti a nám chvíli trvalo než jsme se zorientovaly, ale díky Domči se přechod začal dařit, 1.čtvrtinu vyhráváme o 1 bod. Ve 2.čtvrtině jsme nechytly začátek, první body dáváme až ve 4 min., soupeř přitvrzuje v obraně, v útoku se mu podaří skórovat 2x za 3 body a najednou je rozdíl v náš neprospěch 12 b. Poločas končí slovní přestřelkou Evči Lukeszové s protihráčkou, která ji velmi nestandartně bránila !!! Obě vyfasují technickou chybu, skóre je 37:27 pro Zlín. Do druhé části utkání jdeme s tím, že budeme zodpovědnější v obraně a v útoku trpělivější, taktika začíná vycházet, impuls k obratu dává Nikča Vrbická několika výbornými obrannými zákroky ( typu chci míč tak si ho prostě vezmu ... ), v útoku to podpoří "podkošandy" Janča Hrivňáková, Evča Lukeszová a Hanka Gadlinová ( ta se v jednom momentě pokusí nahradit Janku Hradilovou a střílí z oblouku ) a z 15 bodů dávají právě ony 9 bodů. Najednou prohráváme jen o 1b., začíná přetahová a po 3 . čtvrtině prohráváme 48:45. Do posledni čtvrtiny jdeme již s tím, že nemáme co ztratit - jsou to poslední minuty sezóny, tak si to prostě užijeme a zkusíme překonat samy sebe a vyhrát. Velkým přinosem byla pro nás nyní Domča Melcrová, která se nebála vzít zodpovědnost na sebe a sklidila za to ovoce, i když dohrávala posledních 7 min. se 4 fauly dala v této čtvrtině 11b. a dokázala, že naše juniorky, když chtějí tak basket hrát umí a mají z něj radost a nadšení, dokáži bojovat a užít si hru !!! ( toto v tomto utkání predvedla i Nikča "Oki" Strakošová a Saša Urbanová ), důležitým faktorem této čtvrtiny byla také úspěšnost trestných hodů 8/7. Závěr byl drtivý, necelé 3 min před koncem prohráváme 66:58, soupeř nevyužije další své šance, my naopak ano. Domča 1 min. před koncem proměňuje 2 TH a rozdíl je jen o bod ... Zlín ale dává koš a 39 sec. před koncem prohráváme o 3 body a bereme si oddechový čas, co vymyslet ? Jednoduše nic, co nejrychleji zakončit a pokusit se vybojovat ještě jeden útok a ono to vychází Domča dává asi 10 sec. před koncem nájezd a vytahuje se obrana. Nikča vypichuje protihráčce míč !!! a nahrává Domči, která je sama, míč se točí po obroučce a jde mimo koš, naštěstí stojí Pary tam, kde stát má, doskakuje a dává !!! Infarkt ? My né ( tuto sezónu jsme totiž již zažily několik podobných "srandiček" ), ale trenér Zlína, bere time, zbývá 2,5 sec do konce. My si jen opakujeme obrana, obrana, obrana ... jen ať to nedopadne jak 1. utkání s Prostějovem ( dostaly jsme v poslední vteřině koš, šlo se do prodloužení a prohrály jsme ). Štěstí je tentokrát při nás - soupeř rozehrává, střílí, ale nedává, my doskakuje a klakson ukončuje utkání ... radost je veliká jak my, tak naši věrní 3 fanoušci - řidiči, které odměňujeme potleskem .

Pár slov kapitánky týmu také k celé letošní sezóně :

Sezóna nám skončila - ze 16 utkání 10 vítězství a 6 porážek - z toho 2x po prodloužení, největší prohra o 17b. v Prostějově, největší fiasko v Olomouci, kde jsme prohrály o 4b. a ztratily tak 2.místo v tabulce. Přesto si myslíme, že jsme to odehrály se ctí a snad udělaly našim fanouškům trošku radosti. Na začátku sezóny jsme určitě nepřemýšlely o tom, že by jsme mohly hrát o čelo tabulky, spíše jsme si říkaly ať nedostáváme "jednu latu za druhou", zvlášť, když se zranila Míša Matochová a chvílemi bojovala každá z nás s nějakým zdravotním problémem. K tomu trénink 1x týdně, na kterém ještě k tomu hlídáme potomky, kteří pobíhají mezi námi. Konec dobrý všechno dobré. Nyni dáme odpočinek a co dále ? Uvidime ...

A na závěr patří velké díky fanouškům, kteří nás podpodrovali při domácích utkáních, ale taky našim partnerům a manželům za trpělivost, že to s námi vydrželi a babičkám a dědečkům za hlídání dětí, ale taky těm, kteří o nás pochybovali a byli jsme jim k smíchu ... Basket je prostě krásný sport a hrát se dá v každém věku !