"B" tým starších žákyň U15 po vyrovnaných bojích 2x padl v Rožnově

V neděli 14.12.2014 se letos naposledy představil náš "B" tým starších žákyň ve své soutěži. Ke 2 zápasům jsme v neděli ráno odjížděli do Rožnova pod Radhoštěm, který se nám na podzim v podácím prostředí podařilo 2x porazit. Ze starších holek tentokrát cestovaly Lucka, Natka S., Natka V. a Kája, doplněné 6-ti členkami U13 a to Julčou, Kačou, Klárou, Míšou, Mončou a Zlatkou. Sice jsme dnes neuspěli ( oproti podzimu bohužel chyběly 3 starší hráčky Barča, Valča a Denča ), ale výkon většiny děvčat dnes musíme hodnotit pozitivně.

Po dlouhé době zase holky basketbal bavil. Sice se oba zápasy prohráli, ale důležitější byl fakt, že holky vypadaly jako 1 tým, který táhne za 1 provaz, povzbuzuje se a zápasy si užívá :-). To je také vidět ve fotogalerii na FB profilu krnovských basketek, kde lze poznat, že v týmu dnes panovala velice dobrá nálada. Snad to tak bude pokračovat i nadále ...

Oba týmy chtěly hrát a tak byl k vidění velice pohledný basketbal, kde se střídaly jak rychlé protiútoky z obou stran, tak postupné útoky, často zakončované koši po pěkných akcích. Průběh 1. utkání byl velice vyrovnaný, několikrát se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nám se dnes také celkem dařila střelba z dálky ( za oba zápasy jsme dali 7 trojek. o které se podělili Lucka s Natkou S. ) a tou jsme si také pomohli v poslední minutě, kdy jsme utkání dokázali ještě zdramatizovat a ze stavu 41:35 udělat ze zápasu ještě drama. Dnes se děvčata nebála kombinovat, starší hledaly svými přihrávkami ty mladší a naopak, byl to pěkný kolektivní výkon. Vyzdvihnout musíme výkon "nových lídrů" tohoto týmu Lucky a Natky S., které zejména v obraně doplňovala Kája. Mladší děvčata předvedla hodně bojovný a běhavý výkon, nejvíce se z nich prosazovala v útoku Míša.

Rožnov - Krnov U15 B  41 : 40

Sestava a body : Lucka - 13 b (3xtrojka, F4), Natka S. - 10 b (TH 4/1, 1xtrojka, F2), Míša - 7 b (TH 2/1, F2), Zlatka - 4 b, Julča a Kača - 2 b, Kája - 2 b (TH 2/2, F2), Klára, Monča, Natka V. - 0 b

Druhé utkání bylo hodně podobné tomu prvnímu, celý první poločas to byl naprosto vyrovnaný zápas. Bohužel 3. čtvrtina rozhodla o tomto utkání, nám se nepovedlo ani jednou skórovat a tak prohra 0:9 v této části hry, nás stála celý zápas, který jsme prohráli o 12 bodů. Zase tým táhly Lucka s Natkou S., které dnes dostaly na palubovce hodně času a ukázaly, že tento tým mohou táhnout k "lepším zítřkům". V tomto utkání z mladých holek byla největším tahounem Julča a pod košem velice dobře bojovala Klára.

Rožnov - Krnov U15 B  44 : 32

Sestava a body : Natka S. - 15 b (TH 4/3, 3xtrojka, F3), Lucka - 8 b (F4), Julča - 6 b (TH 2/0, F1), Zlatka - 2 b (F1), Míša - 1 b (TH 2/1, F1), Kača, Kája, Klára, Monča a Natka V. - 0 b