"B" tým starších žákyň podle předpokladů v Bruntále 2x nestačil na domácí "Zubaté žáby"

V předehrávce 4. kola oblastního přeboru Severní a Střední Moravy jel v sobotu 18.10.2014 ke 2 zápasům náš "B" tým starších žaček do Bruntálu změřit síly s domácími hráčkami. Věděli jsme, že domácí hráčky jsou favoritkami, od začátku sezóny jsme se s němi střetli 3x a vždy prohráli o 15-20 bodů.

Tentokrát jsme byli ještě navíc oslabeni neboť kvůli špatnému přístupu k zápasům v poslední době se trenéři rozhodli nevzít sebou Lenku a Barča po posledním zápase žákovské ligy s Prostějovem skončila s kotníkem v sádře a jistotou, že v tomto kalendářním roce se určitě na palubovky nevrátí ... Takže tentokrát z U15 jely Lucka, Natka S., Denča, Valča a Natka V. a tým doplnily starší minižákyně z U13 a to Julča, Katka, Klára, Míša, Monča a Zlatka.

Zápasy dopadly výsledkově dle předpokladů, tzn. že jsme utrpěly 2 porážky, ale zejména 1. zápas by se dal shrnout 1 slovem : tragédie. Po 1. čtvrtině, kterou domácí vyhráli 5:4 se alespoň ty zvedly a předváděly rychlý a běhavý basket, zatímco my zůstali po celý zápas tragičtí ... bez zájmu, bojovnosti a přesné mušky. Ostatně vstřelených 15 !!! bodů na této úrovni, to je ostuda ...

SK Bruntál U15 "B" - Krnov U15 "B" 58 : 15

Sestava a body : Natka S. - 6 b (TH 2/0, F2), Klára - 2 b, Denča - 2 b (TH 2/0), Valča - 2 b (F1), Lucka - 2 b (TH 2/0, F2), Míša - 1 b (TH 2/1,F1), Julča, Katka, Monča, Natka V. a Zlatka - 0 b

Do 2. zápasu šly holky s daleko větším zápalem a hlavně s pokyny agresivně a těsně bránit, což se dařilo a po skvělém nástupu 9:0 jsme dokázaly dotáhnout 1. čtvrtinu k výhře 13:8. Pak pokračovala 2. pětka tvořena 4-mi mladšími U13 a doplněny Valčou a domácím se podařilo utkání otočit. Po celý 2. poločas, ale holky pokračovaly v bojovném výkonu a dosáhly svého doposud "nejlepšího" výsledku s tímto soupeřem v této sestavě.

SK Bruntál U15 "B" - Krnov U15 "B" 42 : 31

Sestava a body : Lucka - 10 b (TH 2/2, F2), Natka S. - 9 b (TH 4/2, F2), Denča a Monča - 4 b, Míša - 4 b (F2), Julča - 0 b (TH 2/0), Katka, Natka V., Valča a Zlatka - 0 b, Klára - 0 b (F4)

Hodnocení trenéra : Jeli jsme na okresní derby do Bruntálu zejména pro další zkušenosti našich starších minižaček a zkusit si proti silnějším domácím zahrát solidní basketbal. Bohužel v 1. zápase nešlo holkám vůbec nic a po zásluze jsme utrpěli doposud největší porážku v soutěži. V druhém zápase (byť jsme jej prohráli o 11 bodů) byla děvčata jako vyměněna. Starší děvčata se rozjela, ta mladší, byť přes ně domácí výsledek nakonec otočily, se také snažily. Za 2. zápas pochvala a na 1. zápas rychle zapomenout, přesně takto to nesmí vypadat, když to nejde, tak to nejde, ale bojovat se musí !!!