"B" TÝM STARŠÍCH ŽÁKYŇ SE NEDOČKAL VÝHRY ANI PROTI ZLÍNU

V sobotu 28.2.2015 "B" tým starších žákyň rozehrál doma skupinu o 7.-12. místu spojeného oblastního přeboru střední a severní Moravy proti celku Gemini Zlín. Jelikož "A" tým hrál hned poté žákovskou ligu proti Basketu Ostrava, tak jsme si dovolili půjčit si pouze Káju a Denču, které nejsou v "A" týmu tak vytěžovány. K těmto 2 se poprvé po svém návratu na palubovky připojila ke svému prvnímu zápasu také Verča Pánková a tyto holky doplnilo 6 hráčet z U13 a to Dita, Julča, Kača, Klára, Míša a Monča.

Zápas děvčata rozehrála nadějně, holky držely se soupeřkami krok nejen herně, ale i výsledkově. Trenér každé 2 minuty 1-2 hráčky prostřídal, aby jsme vydrželi se silami co nejdéle ( skoro celý zápas jsme odehráli s 8-mi děvčaty ). To se nám dařilo celkem 3 čtvrtiny, po kterých jsme drželi těsné vedení 29:28. V nástupu do poslední části hry jsme ale obdrželi 3 rychlé koše po hloupých chybách na rozehrávce, navíc se vyfaulovala Kája a bylo po zápase. Fyzicky lépe disponovaný soupeř ( alespoň dle soupisky měl komplet celý tým věkově patřící do U14 ) si pak již výhru v pohodě pohlídal.

Krnov U15 "B" - Gemini Zlín  32 : 47

Sestava a body : Míša - 9 b (TH 1/1, F3), Dita a Julča - 6 b, Monča - 4 b (TH 2/0, F2), Denča - 4 b (TH 4/2, F3), Kája - 3 b (TH 2/1, F5), Verča - 0 b, Kača a Klára - 0 b (F1)

Do druhého zápasu soupeř vletěl s takovým elánem, s jakým končil první zápas a hned po 1. čtvrtině prakticky rozhodl zápas, když ji vyhrál 23:4. Naše unavená mladší děvčata, která po poločase již téměř nebyla doplňována zkušenějšími Kájou a Denčou, které měly zanedlouho hrát další zápas, se pak snažila držet se soupeřem krok a nedostat "pořádnou sodu", což se jakž takž podařilo. V tomto zápase si celkem dost zahrála také Verča, pro kterou se jednalo o první zápasy po několikaleté odmlce. V této kategorii si střelecké statistiky vylepšily Míša a Julča, které si připsaly "rekordních" 11 respektive 9 bodů, ale za předvedený výkon musíme dneska pochválit opravdu celý tým, který bojoval se silnějším protivníkem až do samého závěru a nikdo nic nevypustil. Pochvalu snad poprvé v sezóně si zaslouží za trestné hody, kdy se dnes děvčata ze svých obvyklých cca 20% dostali v součtu za oba zápasy na rekordní 50% úspěšnost 26/13 !!!

Zvláštní dík patří oběma rozhodčím, kteří oba zápasy zvládli bez jediného sporného momentu a během utkání si x-krát našli čas a s děvčaty si v dobré náladě vysvětlovali některé nejen basketbalové momenty a velkou měrou přispěli k těmto 2 pohodovým zápasům.

Krnov U15 "B" - Gemini Zlín  33 : 64

Sestava a body : Míša - 11 b (TH 7/5 BRAVO !!!, F5), Julča - 9 b (TH 2/1, F4), Denča - 7 b (TH 4/3), Monča - 4  b (TH 2/0, F1), Kája - 2 b (TH 2/0, F1), Klára - 0 b, Dita - 0 b (F1), Verča - 0 b (F2), Kača - 0 b (F4)