JUNIORKY U19 TĚSNĚ DOMA PODLEHLY HAVÍŘOVU

O tomto víkendu 25.-26.10.2014 přivítaly na domácí palubovce (5.ZŠ) naše juniorky U19 v základní skupině B ligové soutěže pouze 1 tým BK Havířov. Utkaly se s ním v sobotu 25.10.2014 od 17 hodin. Původně plánovaný nedělní dopolední zápas proti celku BK Frýdek-Místek se nekonal, neboť soupeř se těsně před startem soutěžního ročníku ze soutěže nakonec odhlásil.

Hostující celek byl vzhledem k dosavadnímu průběhu sezóny favoritem ( byť pohled na tabulku je zkreslující, protože při 11-ti týmech mají některé týmy odehraný jiný počet zápasů ), ale naše děvčata s němi odehrála naprosto vyrovnaný zápas, možná byla o něco lepším týmem, ale nakonec si těsnou výhru odvezly hráčky Havířova.

Krnov U19 - BK Havířov  54 : 59 (13:16, 30:27, 42:45)

statistika

Hodnocení trenérky : V sobotu jsme na domácí palubovce přivítaly nám známého soupeře z Havířova. Loňská bilance našich zápasů byla příznivější pro Havířov  2:0 (porážky o 20 a 30bodů). V sobotu jsme však očekávaly více vyrovnaný souboj. To se také potvrdilo a zápas se pohyboval v rozmezí +/- 5-ti bodů na obou stranách. Úvod zápasu patřil sice soupeřkám ( v 6.min svítilo na tabuli skóre 2:12 ), ale po rychlých brejcích jsme do konce čtvrtiny soupeře téměř dotáhly. 2. čtvrtina byla z naší strany jednoznačně lepší a do poločasu jsme šly s malým náskokem 3 bodů. Děvčata předváděla i v druhé půli bojovný, rychlý basket, ale přesto se dopouštěla mnoha chyb. Poslední minutu zápasu jsme byly ještě ve vedení, ale nepřesným zakončením a ztrátami jsme dovolily soupeřkám otočit výsledné skóre v jejich prospěch. Jen za poslední čtvrtinu soupeř proměnil 9 trestných hodů z 12-ti možných. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel ne vždy lepší vyhraje. Pokud se vyvarujeme častých jednoduchých chyb, tak se začneme radovat z vítězství i my.