JUNIORKY Z PRVNÍHO DVOJZÁPASU VENKU VEZOU 1 VÝHRU :-)

Juniorky o víkendu 8.-9.11.2014 poprvé v této sezóně zajížděly k zápasům na palubovky soupeřek. Po 5-ti domácích zápasech jely tentokrát do Čech. Čekaly je soupeřky výkonnostně srovnatelné, okupující spolu s našimi děvčaty chvost ligové tabulky...

V sobotu jsme jeli na utkání do Prahy, potrápit soupeřky z USK. Úvod zápasu patřil nám a děvčata se s chutí pustila do boje od prvních minut, v 5. min byl stav 4:11 pro nás. Pak se děvčata z Prahy probrala a zabrala a skóre srovnala rychlými brejky a přesným zakončením. Naše děvčata se pak až do poločasu hůře prosazovala než na začátku. Ovšem po změně stran bylo vidět, že naše holky mají větší touhu po vítězství a makala naplno. Všechny hráčky odvedly na hřišti maximum a radost z vítězství byla veliká. Bodově se dařilo Páji Thiebergerové, která dala celkem 35 bodů ( 4 trojky, TH 12/11)!!! Poprvé v sezóně jsem mohly přidat body z šestek, kdy jsem měly 38 pokusů a proměnily 27. Tento zápas hodnotím jako nejlepší v dosavadní sezóně. Jediným černým puntíkem bylo zranění Romči protihráčkou a pádem na hlavu byla vyřazena ze hry a odvezena do nemocnice, kde pro otřes mozku musela být hospitalizována.

USK Praha "B" - Krnov U19  71:79 (15:16, 38:34, 49:52)

statistika

V neděli jsme se utkaly s týmem, který byl doposud bez vítězství ( v sobotu potrápil favorizovaný OSK OL). Naše děvčata byla poznamenána sobotním vyčerpáním a nenašla v sobě sílu překonat těžký boj s únavou. Jediná Zuzka V., která v sobotu brzy vypadla ze hry pro 5 faulů, táhla v první půli zápas a zaznamenala 14 bodů. V druhém poločase se děvčata zvetila, otočila skóre a přehrála soupeřky ve 3.čtvrtině 17:7. Posledních 10 min bylo v režii domácích a šťastnou trojkou půl minuty před koncem vyrovnala skóre. V prodloužení už jsme nebyly schopny "trefit" se do koše a soupeřky využily našich faulů, otočily skóre ve svůj prospěch pěti šestkami a radovala se s prvního vítězství.
V našem týmu se nedařilo Dudy, která dala pouze 1 koš (nejlepší střelkyně našeho týmu), její body chyběly .Také výkon Domči, která většinou táhne tým svou bojovností a dobrou obranou, hodně zaostával za svým průměrem. Dobrou zprávou bylo, že Romča už se cítila lépe a v neděli večer dorazila s rodiči domů.

BC Benešov - Krnov U19  57:54 pp (14:13, 26:23, 33:40, 52:52)