Kadetky U17 venku napůl úspěšné a přibližují se záchraně v soutěži

Kadetky tentokrát necestovaly ke svým zápasům moc daleko, v sobotu 15.2.2014 od 17 hod hrály v Prostějově s "B" týmem místního celku OP Prostějov. Přestože 3 měsíce stará těsná domácí porážka o 4 body dávala naději na dobrý výsledek, po tradičním "ospalém" 1. poločase již nebylo o co hrát. V tu dobu domácí hráčky vedly 46:17 a pohodlně si náskok pohlídaly až do konečného vítězství 70:36 ...

O den později, v neděli 16.2.2014, v Ostravě hrály holky s domácím celkem SBŠ Ostrava "B" od začátku vyrovnanou partii, ve které po 1. čtvrtině mírný náskok domácích dotáhly a postupně si vytvořily několikabodový náskok. O utkání rozhodla poslední čtvrtina, kterou děvčata vyhrála neuvěřitelných 28 : 0 !!! Zápas tak skončil důležitou výhrou 77:38 v náš prospěch a znamenal důležitý krok k záchraně ligové soutěže.

OP Prostějov "B" X U17  70 : 36 ( 23:11, 46:17, 56:27 )

Sestava a body : Dudová Barbora - 10 b (TH  6/2, F5), Vaculíková Zuzana - 8 b (F3), Glacová Simona - 5 b (TH 4/1, F3), Dvořáková Zuzana - 4 b (TH 2/0, F4), Sedláčková Veronika - 3 b (TH 2/1, F2), Syslová Tereza - 2 b, Koudelková Petra - 2 b (F1), Zelenková Vendula - 2 b (F2) ... TH celkem 14/4 (úsp. 29%)

Komentář trenérky : Příjezd na utkání do prostějovské haly byl pro nás napínavějším a veselejším zážitkem, než samotná hra s míčem. Po 40-ti minutách, kdy jsme objížděli prostějovské okruhy pořád dokola se nám podařilo halu (na potřetí) najít!!! Přesto jsme přijeli "na čas" byli jsme tam dříve než rozhodčí, tak jsme měli čas i na rozcvičení. Děvčata si daleko více užívala převlíkání v autě, než samostnou hru, alespoň takový mám pocit z prvních 20 min z naší strany, kdyhra byla přímo zoufalá !!! Naše obrana postrádala agresivitu, rychlost, spolupráci a v útoku jsme jak již tradičně neproměňovaly dobré šance. Po 5-ti minutové přestávce se na palubovce objevil "nový" tým, který předváděl jinou hru a dokázal po celý druhý poločas držet s domácími krok.

SBŠ Ostrava "B"  X U17  38 : 77 ( 18:15, 26:32, 38:49 )

Sestava a body : Dudová Barbora - 20 b (TH 4/2, F1), Zelenková Vendula - 14 b (TH 2/2, F1), Šupáková Romana - 14 b (F3), Glacová Simona - 9 b (TH 4/3, F3), Vaculíková Zuzana - 7 b (TH 2/1, F4), Koudelková Petra - 5 b (TH 2/1), Thiebergerová Pavla - 5 b (TH 2/1, F1), Sedláčková Veronika - 2 b (F1), Syslová Tereza - 1 b (TH 2/1) ... TH celkem 18/11 (úsp. 61%)

Komentář trenérky : Úvod zápasu patřil nám, nebyl problém se prosadit přes ostravskou obranu. Pomohla nám i Pája Thiebergerová, která se připojila po odhraném EL zápase k nám. Přesto se hrálo v 1.půli celkem vyrovnané utkání. Rychlým přesunem do útoku se nám dařilo v 2.polovině zápasu soupeře přehrát. Hodně aktivní byla tentokrát Romča, která byla vždy první pod soupeřovým košem a po pár zahozených šancích v počátečních minutách si ve 2.půli vylepšila skóre. Příjemným pokoukáním byla pro nás poslední čtvrtina, kterou jsme vyhrály 28:0 !!!