MINIŽAČKY 2x VYHRÁLY V ROŽNOVĚ

V neděli 20.10.2013 sehrály naše nejmladší minižákyně U11 2 vítězné zápasy v Rožnově pod Radhoštěm. Z tradiční "loňské" 10-ti členné sestavy tentokrát vypadla Agáta (kotník) a Alenka. Místo nich jsme tedy vzaly s sebou ke svým prvním zápasům Katku a Barču, podruhé vyrazily Natka a Nela. Zátěž 2 zápasů se nám podařilo celkem rovnoměrně rozdělit mezi všech 12 děvčat, pozitivem je, že hned 10 z nich se podařilo bodovat :-)

Rožnov pod Radhoštěm X U11 34 : 48 (12:10, 20:28, 31:36)

Do úvodní čtvrtiny postavil domácí trenér to nejlepší, co měl k dispozici. My rozdělili náš tým na 2 asi stejně silné poloviny a podařilo se nám udržet s Rožnovem krok. Na skóre 10:12 po 1.čtvrtině se podílel i uznaný koš domácích po předchozí střele, která se odrazila od desky zadního vyššího koše. No o pauze za námi přiběhl rozhodčí, že od teďka už to bude posuzovat jako aut - tak dík ... Do 2.čtvrtiny vyměníme pětky, posíláme do boje čerstvé síly a koukáme, 2 nejsilnější hráčky domácích stále na hřišti, střídají snad až 1-2 minuty před půlí, nicméně proti ne tak silné domácí pětce zápas otáčíme. Po poločasové pauze znovu nasazujeme 1. pětku a zíráme dál, 2 domácí nejlepší hráčky pořád na hřišti, ale už jde poznat, že toho mají dost. Každy 3. jejich výpad zastavují kroky, holky se sotva drží na nohou. Díky nim se domácí stále drží na dostřel a po 3. čtvrtině ztrácí pouhých 5 bodů (31:36) a v naději na dobrý výsledek a možnou výhru začínají poslední čtvrtinu samozřejmě zase s těmi 2 nejlepšími hráčkami. Sice dávají koš a stahují náskok na 3 body, ale už sotva stojí na nohou a my na poslední 3 minuty nasazujeme to nejlepší co máme a definitivně pohřbíváme domácí naděje na vítězství. Domácí borky si jdou cca 3-4 min před koncem konečně odpočinout ... a my vyrážíme do šaten s dobrým pocitem na polední sváču :-)

Sestava a body : Chudárková Zlatka - 15 b (TH 2/1, F3), Papadopulosová Michaela - 8 b (TH 2/2), Ječmenová Julie - 8 b (TH 2/0, F1), Vrbová Monika - 7 b (TH 2/1), Malovaná Natálie - 6 b (TH 2/2), Klimenková Denisa - 2 b (TH 2/2, F3), Pamesková Nela - 2 b, Ostráková Valérie, Dudková Natálie, Palicová Barbora a Řemínková Katka - 0 b ... TH celkem 12/8 (úsp. 67%)

Rožnov pod Radhoštěm X U11 16 : 69 (8:16, 12:31, 14:53)

Před 2. zápasem se už jejich nejlepší ( značně přetížené ) hráčky ani nerozcvičují, přesto jdou znovu na plac. My jsme naše pětky promíchaly, stále tak, aby měly podobnou kvalitu a vždy 2 větší a rychlejší hráčky na hlídání domácích opor ( Julča a Monča, Míša a Zlatka ). My v pohodě vyhráváme 1. čtvrtinu 16:8, za zmínku stojí koš Zlatky vstřelený ze sedu, kdy předtím na zemi vybojovala míč na domácí hráčce. Domácí opory už melou z posledního a jejich technické prohřešky ( hlavně kroky ) se stávají s narůstající únavou ( no možná spíše s vyčerpáním ) nedílnou součástí mnoha akcí, naštěstí hlídané poměrně přesným rozhodčím. Domácí trenér konečně stahuje opory ze hry a v 2. poločase dostává šanci i zbytek kádru. My samozřejmě reagujeme také a snažíme se mít na hřišti co nejvíce všechny 4 nové holky a zkušenější dostávají pokyn, zkoušet nové holky co nejvíce uvolňovat do zakončení, ať si taky dají koš. Utkání se už dohrává v poklidu, domácí publikum je šťastné z každého náznaku povedeného útoku ( pár domácích hráček je ročník narození 2005 !!! ). I my jim zatleskáme, když se dokáží 2x prosadit ... Rozcházíme se s domácími v pohodě a těšíme se po novém roce na odvety na naší palubovce :-)

Sestava a body : Chudárková Zlatka - 12 b (F1), Šturcová Zuzana - 11 b (TH 2/1), Papadopulosová Michaela - 10 b, Ječmenová Julie - 10 b (TH 2/0), Klimenková Denisa - 9 b (TH 2/1), Pomesková Nela - 4 b, Řemínková Katka - 4 b, Ostráková Valérie - 4 b (F1), Malovaná Natálie - 3 b (TH 2/1, F1), Vrbová Monika - 2 b, Dudková Natálie 0 - b (TH 2/0), Palicová Barbora - 0 b ... TH celkem 10/3 (úsp. 30%)

ZDE si můžete prohlédnout pár fotek z tohoto dvojzápasu ...