MINIŽAČKY PRODLOUŽILY NEPORAZITELNOST TAKÉ VE FRÝDKU-MÍSTKU VÝHRAMI 81 : 14 a 50 : 6

V sobotu 16.11.2013 zavítaly naše nejmladší minižačky U11 do Frýdku-Místku k dalším 2 mistrovským zápasům. V soutěži se jim zatím daří a doufali jsme, že k 4 dosavadním výhrám ( všechny na palubovkách soupeřek ) holky připojí další 2. Podle dosavadních výsledků jsme byli velkým favoritem, což se také potvrdilo :-). S holkami dnes nemohla jet hlavní trenérka Jana Hradilová a tak dnes veškerý "koučink" zbyl na jejího asistenta Risteho Papadopulose.

BK Frýdek-Místek X U11 14 : 81 ( 0:20, 6:50, 12:73 )

Zápas se od začátku vyvíjel podle očekávání v náš prospěch. Věděli jsme, že soupeř tuto soutěž hraje s děvčaty s ročníkem narození 2003 doplněnými o pár 2004. My chtěli také vzít co nejvíce mladších děvčat, ale nakonec den před zápasem z plánované sestavy vypadly Natka a Bára a stále nemůže hrát pro zranění Agáta. Vzali jsme s sebou na zkušenou také 7-mi letou Adélku, která nakonec odehrála 1/2 hracího času. Museli jsme si tak pomoci 2-mi zkušenějšími Julčou a Mončou, aby nás mohlo hrát alespoň 9 ... Naše vyhranost byla znát a i když v 1. čtvrtině často vázla kombinace, tak alespoň v obraně to fungovalo. Díky naší výškové převaze jsme také kralovali na doskoku pod oběma koši. Tři čtvrtiny, kdy na hřišti byla vždy 1 zkušenější se nám dařilo akce zakončovat, sólové většinou s přehledem, ale postupné útoky se občas změnily v typickou "trmu vrmu" pod košem, kdy jsme někdy potřebovali i 5-6 pokusů na dosažení koše !!! Poslední čtvrtina byla výhradně v podání mladších holek, které byly ještě doplněny Adélkou s úkolem zkoušet ji co nejvíce uvolňovat, aby dosáhla svého 1. koše. To samozřejmě vedlo k nižšímu přísunu bodů, ale i tuto čtvrtinu jsme vyhráli 8:2 a Adélka získala další zkušenosti ...

Sestava a body : Ječmenová Julie - 28 b (TH 2/2, F3), Janalíková Alena - 16 b (TH 1/0, F2), Malovaná Natálie - 14 b (TH 2/0, F2), Vrbová Monika - 8 b (TH 2/0, F1), Klimenková Denisa - 7 b (TH 6/3, F3), Ostráková Valérie - 6 b (F1), Šturcová Zuzana - 2 b (TH 4/0, F2), Náplavová Adéla - 0 b (F2), Řemínková Kateřina - 0 b ... TH celkem 17/5 (úsp. 29%)

BK Frýdek-Místek X U11  6 : 50 ( 0:25, 6:33, 6:41 )

Ve druhém utkání jsme do 1.čtvrtiny dali k sobě Julču s Mončou s úkolem vybudovat náskok a pak po zbytek zápasu nechat hrát co nejvíce děvčata, která toho ještě nemají moc odehráno ( Adélka, Katka + Alenka, která k zápasům nastoupila po měsíční pauze ... ). Zápas byl v podstatě kopií prvního zápasu, s tím rozdílem, že zkušenější hráčky se po 1. čtvrtině na hřiště podívaly již jen na 3 minuty na začátku poslední čtvrtiny, jinak si zápas odbojovaly mladší holky. Taktika pro poslední čtvrtinu byla opět stejná - co nejvíce na Adélku, ať dá svůj 1. koš. Přestože se dostala několikrát do zakončení ( dokonce si Adélka vybojovala 2 trestné hody a zejména ten 1. byl velice těsně neproměněn ) a některé pokusy skotačily na obroučce, tak tento úkol splněn nebyl ... Adélka se ale snaží a v obraně si plní povinnosti dobře, dneska odehrála 1/2 z celkové hrací doby obou zápasů a třeba si svůj první koš schovala na příští zápas, který bude na domácí palubovce proti SBŠ Ostrava :-)

Sestava a body : Ječmenová Julie - 16 b (TH 6/2, F1), Klimenková Denisa a Vrbová Monika - 10 b, Janalíková Alena - 8 b (F1), Malovaná Natálie a Šturcová Zuzana - 2 b, Ostráková Valérie - 2 b (TH 2/0), Náplavová Adéla - 0 b (TH 2/0), Řemínková Kateřina - 0 b (F1) ... TH celkem 10/2 (úsp. 20%)

Chtěli bychom poděkovat domácímu celku, že ta utkání nezabalil ( vždy bylo po 1.čtvrtině rozhodnuto ) jako některá jiná družstva a bojoval v každém utkání až do konce.

Už se těšíme až se konečně poprvé představíme doma !!! Bude to za 14 dní 30.11.2013 s celkem SBŠ Ostrava v 9 a 10.30 hod, tak se přijďte na nás podívat :-)

Tentokrát krom pár fotek také 2 krátká videa ke shlédnutí ...