MINIŽAČKY U12 PROHRÁLY 2X S SBŠ OSTRAVA "A" ... V 1.UTKÁNÍ ALE BYLY BLÍZKO SENZACI !!!

V neděli 1.12.2013 v poledne naše mladší minižačky U12 přivítaly v dohrávce 2.kola největšího favorita soutěže celek SBŠ Ostrava "A". K 8-mi děvčatům, které hrály v sobotu taktéž proti SBŠ Ostrava v kategorii U11 se připojila Zlatka, takže k zápasům jsme tentokrát nastoupily pouze s 9-ti děvčaty. V hledišti se sešla velice pěkná návštěva a na děvčata čekalo dost bouřlivé povzbuzování tentokráte podporované 3-mi bubeníky ...

U12 X SBŠ Ostrava "A"  46 : 48 ( 14:22, 24:30, 32:40 )

Oproti sobotě šlo samozřejmě poznat, že se hraje vyšší kategorie U12. Spousta košů na obou stranách padla po pěkných akcích a celkově se hrál velice pohledný a přitom dostatečně rychlý a agresivní basketbal. Rozhodčí oproti minulému kolu ve Frýdku-Místku nechali hře volnější průběh a pískali opravdu jen nejnutnější fauly, což hře celkově prospělo ( v každém utkání se písklo v součtu za oba týmy do 10-ti faulů ... to 1 nejmenovaná sličná slečna rozhodčí L...e by se asi v těchto zápasech upískala !!! ). Soupeřky měly sice výraznou fyzickou a výškovou převahu ( téměř všechny jsou ročník 2002 a každá nejméně o půl hlavy větší ), ale tento handicap holky vyrovnávaly obrovskou bojovností. V kombinaci a taktickém pojetí hry jsme byli soupeřkám téměř rovnocennými partnery.

Od začátku se hrálo velice vyrovnané a dramatické utkání, soupeřky sice drtivou většinu utkání vedly, ale nikdy ne o více než 10 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme sice vstupovali s mankem 8-mi bodů, ale holky poháněné bouřlivou kulisou a stále "nadějnou ztrátou", tak jako minule ve Frýdku-Místku za to pořádně vzaly a nejenže náskok srovnaly, ale dokonce 3 min před koncem jsme šli poprvé a bohužel naposled do vedení 44:42 !!! Po následném vyrovnání soupeřek si bohužel vybrali slabší chvilku rozhodčí ( poprvé se k nim vyjadřuji na našem webu a dělám to nerad, ale dnes mi to prostě nedá ... ) a následné 2 koše soupeřek, které rozhodují zápas jsou dosaženy po 2 neodpískaných technických přestupcích, které krom rozhodčích vidí celá hala ( nošený balón a kroky ). Holky se ještě 1x prosazují 20 sec před koncem, ale to už bohužel nestačí ... Byl to od holek krásný zápas, hraný ve vysokém tempu, minimálně srovnatelný s jejich 1. zápasem doma proti Havířovu. Škoda ...

Sestava a body : Chudárková Zlata - 16 b (F1), Ječmenová Julie - 10 b, Papadopulosová Michaela -10 b (F1), Vrbová Monika - 6 b (F1), Ostráková Valérie - 2 b, Klimenková Denisa - 2 b (F1), Řemínková Kateřina  - 0 b, Šturcová Zuzana - 0 b (F1), Malovaná Natálie - 0 b (F2) ... TH celkem 0/0 !!! Proč my ty šestky vlastně trénujem ???

U12 X SBŠ Ostrava "A"  43 : 81 ( 12:15, 21:39, 33:55 )

Po "heroickém" výkonu v 1. utkání a asi 20 min. pauze se šlo na další utkání. Jsme oslabeni, Julča má naražené koleno, zkouší to na přelomu 1. a 2. čtvrtiny na pár minut, ale nejde to ... Přesto se od začátku utkání ujímáme vedení my a dokud máme síly, mírně vedeme. Soupeřky jdou poprvé před nás až v závěru 1. čtvrtiny. Po krátkém odpočinku se ještě holky chvíli drží, dokonce srovnávají na 15:15, ale rychlá asi 10-ti bodová smršť soupeřek je už dostává na kolena. Už nestíháme fyzicky, hrajeme 4. zápas ve 2 dnech a tento už navíc dohráváme jen s 8-mi děvčaty ... Přesto ještě dáváme pár košů po hezkých akcích, ale už se nestíháme vracet do obrany !!! Ale nevadí, holky to rozhodně nezabalily a makaly do posledních zbytků sil. Díky, bylo to pěkný :-)

Sestava a body : Papadopulosová Michaela - 14 b, Chudárková Zlata - 14 b (F2), Ostráková Valérie - 6 b (F1), Vrbová Monika - 5 b (TH 2/1, F2), Klimenková Denisa - 4 b (F1), Malovaná Natálie - 0 b (TH 2/0), Ječmenová Julie, Řemínková Kateřina a Šturcová Zuzana - 0 b ... TH celkem 4/1 (úsp. 25%)

Komentář asistenta trenéra : "První zápas se nám povedl a hráli jsme to, co umíme a s velkou chutí. Na to, že soupeřky byly o hlavu větší, tak jsme se nezalekly a bojovaly jsme celý zápas. Bohužel v druhém zápase nám utekla 2.čtvrtina, kde nás soupeř nepustil 3 min ani za polovinu, přesto jsme stále bojovali a to se cení. Trochu jsme pak už fyzicky odpadli, ale to se ani nedivím, po odmakaném 1.zápase a to jsme ještě prakticky celý 2. zápas hráli s 8-mi děvčaty a celkově to už byl 4. zápas o tomto víkendu. Největší radost mám z toho, že holky opravdu chtějí hrát a dokud síly stačí, tak se rvou o každý míč."