MLADŠÍ MINIŽAČKY U12 POPRVÉ ZDOLALY FRÝDEK-MÍSTEK A VZÁPĚTÍ PODLEHLY O POUHÉ 2 BODY

V sobotu 23.11.2013 odjely mladší minižačky U12 ke 2 dalším mistrovským zápasům do Frýdku-Místku, zase se hrálo asi v ten nejhorší možný čas, ale co už naděláme ... ( 13.30 a 15 hod - rychlo oběd v autě, alespoň u těch, co cestu snášejí dobře a navíc jako bonus celý den v čoudu ). V termínu odvety je celý víkend hala volná, trenérka má taky zápas jen s U12, asi vypíšeme anketu pro rodiče a příznivce, v kolik chtějí hrát, aby jich mohlo dorazit co nejvíce a holky v těchto vyrovnaných zápasech podpořit ... Co vy na to ?

Teď už vážně ... měl to pro holky být další vážnější test jejich zlepšení ( po domácích utkáních s Havířovem ), proti nám stál soupeř z Frýdku-Místku, který nás v minulé sezóně porazil ve všech 4 mistrovských zápasech a v průměru to byly debakly o 38 bodů !!! Naposledy nás F-M porazil na přípravném turnaji Ostrava Cup 2013 začátkem září 46:22 ... Takže s ohledem na sílu soupeře ( dosavadní umístění soupeře v tabulce klame, neboť F-M prohrál s největšími favority 2x na SBŠ Ostrava a 2x v Žilině a snadnější soupeři jej teprve čekají, zatímco u nás je to přesně naopak ) jsme cestovali s respektem k favoritovi, ale samozřejmě s touhou uspět a konečně tohoto protivníka porazit...  Nakonec se to podařilo v 1. zápase, ve 2. jsme i přes drtivý finiš o 2 body neuspěli.

BK Frýdek-Místek X U12  35 : 43 ( 6:15, 18:23, 24:35 )

Do 1. zápasu jsme naše zkušenější hráčky postavili, tak jako doma s Havířovem ( v 1. pětce Julča + Zlata, ve 2. Míša a Monča ). Do zápasu holky "vlétly" jako uragán a domácí kouč si už po 40 sec vzal oddechový čas ( stačili jsme za tu dobu 3x rychlým protiútokem zahrozit, bohužel jsme proměnili jen 1x ). Přesto naše 1. pětka pokračovala v dobrém výkonu a po 1. čtvrtině jsme si vybudovali uspokojivý náskok. Ve 2. čtvrtině holky držely s domácími herně krok a hrálo se velice vyrovnaně. Sice o pár bodů svou část prohrály, ale mohlo za to především vysoké procento neproměněných jasných šancí. Šlo poznat, že se střetly 2 týmy s podobnou výkonností a že nás mají domácí "nastudované" a snažili se co nejvíce eliminovat naše rychlé protiútoky ( s 2/3 holek jsme tu hráli před týdnem v kategorii U11 ... ). Do závěrečné čtvrtiny předávala 1. pětka "štafetový kolík" s pěkným náskokem 11-ti bodů, ale ten se asi hned po 2 minutách smrsknul na pouhých 5 bodů. Po našem oddechovém čase se holky již daleko lépe soustředily na obranu a více než 3 min jsme pak nedovolily soupeřkám skórovat. Když se soupeřky asi 3 min před koncem přiblížily na 3 body, vzala osud 1. utkání do svých rukou Míša a 4-mi koši rozhodla o našem 1. vítězství s tímto soupeřem :-)

Sestava a body : Papadopulosová Michaela - 13 b (TH 2/1, F3), Chudárková Zlata - 9 b (TH 2/1, F3), Janalíková Alena - 6 b (F4), Ječmenová Julie - 6 b (TH 2/0, F4), Řemínková Kateřina - 4 b , Malovaná Natálie - 3 b (TH 4/1, F4), Klimenková Denisa - 2 b (F1), Vrbová Monika - 0 b (TH 2/0, F2), Ostráková Valérie, Palicová Barbora a Šturcová Zuzana - 0 b ... TH celkem 12/3 (úsp. 25%)

BK Frýdek-Místek X U12  51 : 49 ( 12:4, 25:19, 41:29 )

Do 2. zápasu trenéři pětky promíchaly a "zkušenější" byly přerozděleny ( do 1. pětky Monča a Zlata a ve 2. Julča a Míša ). I když jsme i do tohoto utkání holky vstoupily dobře a záhy vedly 4:0, byly to bohužel jejich poslední body v 1. čtvrtině, kterou nakonec prohrály 4:12 !!! To 2. pětka to měla přesně naopak a i přes brzké inkasování dalších 2 košů se postupně rozehrála a nakonec lehounce náskok soupeřek do poločasu stáhla. Podstatným a nepříjemným momentem bylo vyfaulování se Monči asi v polovině 3. čtvrtiny. Domácím se podařilo náskok navýšit postupně až na 16 bodů, ale na konci této čtvrtiny se podařilo dát 2 koše Zlatce a do poslední fáze zápasu jsme vstupovali s 12-ti bodovým mankem ... V poslední čtvrtině, kdy už domácí opora č. 11 kroutila svou celou 6. čtvrtinu tohoto dvojutkání a začalo to na ní být znát, jsme se začali častěji dostávat k našim rychlým protiútokům. Ty se dařilo proměňovat především Julči a tak se nám náskok domácích podařilo 2 min před koncem srovnat na 45:45 !!! Domácí si ihned vzali oddechový čas a po důrazné domluvě trenéra přestaly domácí holky hrát s námi rychlo-basket, ve kterém by asi nestíhaly a vrátily se k taktice postupného útoku a pečlivé obrany. Nakonec se domácím podařilo jít do vedení o 1 koš, které se jim především díky zlepšenému proměňování trestných hodů ( a že jich měli !!! ) v nervózním závěru podařilo udržet...

Sestava a body : Ječmenová Julie - 14 b (F4), Papadopulosová Michaela - 10 b (TH 5/2, F2), Chudárková Zlata - 6 b (F1), Klimenková Denisa - 6 b (TH 4/0, F2), Řemínková Kateřina - 3 b (TH 2/1), Šturcová Zuzana - 2 b (F1), Ostráková Valérie - 2 b (F3), Malovaná Natálie - 2 b (TH 2/0, F3), Janalíková Alena - 2 b (F4), Vrbová Monika - 2 b (F5), Palicová Barbora - 0 b ... TH celkem 13/3 (úsp. 23%)

Potěšující je opětovná bojovnost hráček a chuť hrát. Super je, že v součtu obou utkání se bodově prosadilo hned 10 děvčat z 11-ti ( kromě největšího nováčka v týmu - Barči ) a z pohledu statistiky je dobře, že podíl "zkušenějších" ( ročník 2002 ) na všech dosažených bodech klesá. Nyní to bylo v obou zápasech 65% zatímco posledně doma s Havířovem to bylo 78% a 86% !!! Tím se postupně staneme pro soupeře méně čitelnějšími ...

Komentář asistenta trenérky Risteho : "I když se nám podařilo v 1.utkání poprvé zdolat našeho protivníka, více si cením utkání druhého. Byla to vlastně kopie utkání prvního, s tím rozdílem, že jsme po celé utkání dotahovali náskok domácích. Chci pochválit 2. pětku, která v poslední čtvrtině šla s velikou chutí a bojovností za výhrou a byť to nedopadlo, toto je prohra, která jak doufáme, holky posílí !!! Dobré je, že jsme si takové 2 dramatické zápasy prožili přesně dle pravidel ( všechny holky hrály max. ve 2 čtvrtinách ) a toto určitě zúročíme v kvalifikačních turnajích o postup do NF v březnu a dubnu, pokud se jich zúčastníme."

Pár fotek pořízených samotnými aktérkami zápasu je k nahlédnutí ZDE :-)