MLADŠÍM ŽÁKYNÍM SE O VÍKENDU DAŘILO. VYHRÁLY OBA ZÁPASY S TÝMY Z VÝCHODNÍCH ČECH

O víkendu 1.-2.2.2014 se doma po měsíci a půl představily mladší žákyně U14 v nadstavbové části ligy, skupiny B.

V sobotu přivítaly tým Studánka Pardubice "B" a o svém vítězství rozhodly v 1. poločase, kdy si vybudovaly rozhodující 16-ti bodový náskok, který pak již v 2. půli v pohodě kontrolovaly k vítězství 52:38. Tým táhly dobrými individuálními výkony Zuzka a Anička. Oproti předchozím zápasům holky přidaly hlavně v obraně, kde se dařilo na doskoku. Ke konci zápasu, když se začalo hrát víc rychleji nahoru dolů, se pár akcí 2 na 1 nepodařilo dotáhnout do konce, na lepší kombinaci je potřeba hodně zapracovat.

U14 X Studánka Pardubice "B"  52 : 38 ( 16:8, 30:14, 44:28 )

Sestava a body : Janovská Zuzana - 16 b (TH 1/0), Steiningerová Anna - 14 b (TH 2/0, F3), Hejtmánková Lenka - 8 b, Ovčáčková Karolína - 6 b (F1), Slezáková Natálie - 4 b (TH 3/0, F1), Koláčková Barbora - 2 b (TH 2/2), Koutná Daniela - 2 b (F1), Všetičková Natálie - 0 b, Bendíková Lucie - 0 b (F1) ... TH celkem 8/2 (úsp. 25%)

V neděli ráno hrály holky se záložním týmem Sokola Hradce Králové. V tomto zápase dostaly příležitost k získání dalších zkušeností 2 děvčata z U12 Julča a Míša, zahrály si každá asi 15 minut. Opakoval se v podstatě sobotní zápas, s tím rozdílem, že tentokrát byl soupeř o něco slabší jak basketbalově, tak fyzicky. K Zuzce a Aničce se dnes dobrým výkonem přidala i Barča, oproti sobotě se zápas daleko lépe povedl i Lucce. I když zase převažovaly koše vstřelené po individuálních průnicích, případně po doskocích, tak dnes bylo k vidění i pár kombinačně pěkných akcí. Holky mají problém s dlouhými přihrávkami přes půl hřiště a taky při přečíslení u rychlých protiútoků přichází přihrávka na lépe postavenou spoluhráčku většinou později než je potřeba ...

U14 X Hradec Králové "B"  78 : 41 ( 20:10, 48:16, 58:31 )

Sestava a body : Janovská Zuzana - 26 b (TH 3/2, F1), Steiningerová Anna - 22 b (TH 1/0, F1), Koláčková Barbora - 15 b (TH 8/5, F2), Bendíková Lucie - 8 b (F2), Hejtmánková Lenka - 2 b, Ovčáčková Karolína - 2 b (F1), Slezáková Natálie - 2 b (TH 6/2, F1), Ječmenová Julie - 1 b (TH 2/1, F1), Všetičková Natálie - 0 b, Papadopulosová Michaela - 0 b (F3) ... TH celkem 20/10 (úsp. 50%)