Starší minižačky ve 2. zápase v Havířově připravily domácím 1. porážku v sezóně

V sobotu 22.11.2014 odehrály další 2 mistrovské utkání starší minižačky v Havířově. Soupeř v letošní sezóně "jede", v tabulce se nachází na 1.místě s bilancí 8 výher a 0 porážek. Protože jsme jeli v téměř kompletní sestavě ( mimo Alči a Agnes ), doufali jsme, že když holky zahrají co umí, podaří se nám alespoň v 1 utkání uspět...

Na rozcvičku měla děvčata 10 minut, dorazili jsme pozdě částečně vinou pozdního odjezdu, částečně vinou objížďky Hrabyně a na hře to bylo znát. Holky se nemohly dostat do tempa a agresivně hrající domácí děvčata si v 1. poločase vybudovala 12-ti bodový náskok, který se ukázal být pro nás nedostižným. Domácím vycházely perfektně zejména rychlé protiútoky, ke kterým se dostávali docela často, protože nám v útoku nefungovalo vůbec nic a často jsme o míče přicházeli. Naše produktivita za celý 1. poločas se zastavila na 5-ti bodech !!! Ve 2. poločase už jsme ale začali nabírat dech, také jsme se dostali k pár úspěšně zakončeným rychlým protiútokům a byť jsme na zvrat v zápase neměli, už jsme dokázali hrát s domácími vyrovnanou partii.

BK Havířov - Krnov U13  42 : 25 (6:4,17:5,27:15)

Sestava a body : Monča - 8 b (F2), Julča - 7 b (TH 2/1, F3), Míša - 4 b (TH 2/0), Denča a Zlatka - 2 b, Natka M. - 2 b (F2), Zuzka - 0 b (F1), Bára, Dita, Kača a Valča - 0 b

Po 1. zápase holky čekala v šatně důrazná domluva trenéra a na hřišti to bylo znát. Zápas celý 1. poločas již probíhal v podobném scénáři jako 2. poločas prvního zápasu, hrálo se rychle nahoru a dolů a v poločase jsme ztráceli na domácí jen 5 bodů. My pak do 2. poločasu sestavu v podstatě zredukovali na asi 7 holek, které se prostřídávali. V polovině 3. čtvrtiny, když domácí navýšili své vedení na 9 bodů 32:23, nastal obrat. Domácí trošku přestali hrát, stáhli pár svých tahounek ze hřiště a holky toho dokázaly využít. Šňůrou 10-ti bodů jsme před poslední čtvrtinou šli do vedení 32:33 a v poslední čtvrtině to byl z naší strany nejlepší basketbal za poslední dobu. Byl to přesný opak začátku 1. zápasu, hráli jsme v obraně velice agresivně a byť jsme byli několikrát více než minutu pod souvislým tlakem domácích ( na 24 s se v Havířově nehrálo ), domácí jsme ke střelbě vůbec nepustili a byli to naopak my, kdo skóroval po rychlých akcích. Pochvala pro rozhodčí, nechali děvčata hrát ( měli jsme 8 a 10 faulů za celý zápas ) a ta to nezneužila, byly to velice slušné zápasy z obou stran.

BK Havířov - Krnov U13  37 : 45 (14:8,24:19,32:33)

Sestava a body : Zlatka - 12 b (F2), Míša - 10 b (F4), Denča - 8 b (F2), Natka M. - 7 b (TH 2/1), Julča - 6 b (F2), Dita - 2 b, Bára, Kača, Monča, Valča a Zuzka - 0 b