STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ SI DOKÁZALY 2X PORADIT S OSLABENÝM PROTIVNÍKEM SE ŽILINY A TO 47:43 A 51:34

V neděli 8.2.2015 v poledne naše starší minižákyně ( kat. U13 ) přivítaly na domácí palubovce celek BKM Žilina. Za poslední rok a půl jsme se s tímto soupeřem střetli 6x a ani jednou jsme jej nedokázali porazit. Tentokrát se to podařilo a to hned v obou zápasech, ale musíme sportovně přiznat, že k nám hostující celek přijel značně oslaben, když mu chyběla nejlepší střelkyně Gažiová a další 2-3 vyšší hráčky, které nás v minulých zápasech zle trápily...

Do zápasu vstoupila děvčata plná elánu a agresivním presinkem v podstatě nepustila hostující hráčky ze své vlastní poloviny. Po rychlém vedení 8:0 a oddechovém čase hostů se hra přece jen vyrovnala. My měli kombinačně navrch, převaha byla hodně zřetelná ve chvílích, kdy na palubovce nebyla hlavní rozehrávačka soupeřek s č.15. Pod košem, na rozdíl od zápasů v Žilině, jsme tentokráte dokázali soupeřky většinou ubránit, byť častokrát za pomocí "dobře postaveného" koše, který byl dnes pro oba týmy při dorážkách z podkošového prostoru "velmi těsný" ... Do poločasu jsme si vybudovali 11-ti bodový náskok hlavně díky střelecké potenci Julči (1.pětka) a Zlatky (2.pětka), ale dobře hrál celý tým, hlavně obranná část hry, byla lepší než v předešlých zápasech. Po poločase hostující děvčata přidala na agresivitě a také za použití clon ( což jak rozhodčí asi nevědí je v této kategorii zakázáno !!! ) několikrát náš obranný val dokázala prolomit a nejen hra, ale i skóre se začalo nebezpečně srovnávat. Na počátku 4.čtvrtiny jsme přišli o Zlatku ( asi výron kotníku ) a asi 4 min před koncem poprvé v zápase strhl protivník vedení o 1 bod na svou stranu. V tu chvíli se rozehrála do té doby nevýrazná Denča a až do konce utkání hrála velice dobře a velmi pomohla týmu skóre otočit. Podařilo se nám dát 3 koše a i když jsme přišli po hrůzostrašně vypadajícím pádu na žebřiny o Monču ( záda ), tak jsme velkou bojovností dokázali utkání dovést do vítězného konce.

Krnov - BKM Žilina 47 : 43 ( 14:10, 29:18, 38:35 )

Sestava a body : Julča - 16 b (TH 4/2, F2), Zlatka - 15 b (TH 2/1, F2), Valča - 4 b (TH 2/0, F1), Denča - 3 b (TH 4/1), Míša - 3 b (TH 4/1, F3), Dita a Klára ( na jo dvojčata, zase všechno stejně :-) ) - 2 b, Monča - 2 b (F3), Bára - 0 b, Zuzka - 0 b (F1), Kača - 0 b (F4)

Z 2. utkání jsme měli obavy, soupeřky sice přicestovaly v 8-mi a doufali jsme, že nevydrží se silami, ale nám zase pro 2. zápas vypadly ze sestavy pro zranění důležité hráčky Monča a Zlatka. Po vyrovnané 1. čtvrtině utkání holky zlomily ve 2. čtvrtině, kde se střlecky dařilo nejen Míši, ale přidaly se i Bára a Denča. Mrzí jen chvilkové polevení na konci 3. čtvrtiny, kdy z našeho asi 25-ti bodového pohodlného náskoku soupeřky během 2 minut ukrojily 10 bodů. V poslední čtvrtině si děvčata náskok pohlídala a dotáhla zápas v poklidu do vítězného konce.

Krnov - BKM Žilina 51 : 34 ( 8:10, 34:15, 45:30 )

Sestava a body : Míša - 14 b (TH 3/0, F4), Julča - 9 b (TH 3/1, F2), Bára - 8 b (F1), Denča - 8 b (TH 6/0, F3), Valča - 6 b (F3), Dita a Zuzka - 2 b (F0), Kača - 2 b (F1), Klára - 0 b

Hodnocení trenéra : Dneska děvčata hrála dobře v obraně, tak jak jsem to po nich chtěl. Dokázaly jsme převážně ubránit rozehrávku soupeře z pod našeho koše, kde jsme v Žilině zápasy ztratily. I když soupeř nebyl v plné síle, holky předvedly velice dobrý kombinační basketbal s důraznou agresivní obranou a já je za dnešní představení musím pochválit. Škoda, že jsme před 2. zápasem přišli o Monču a Zlatku, o to více si cením tohoto 2. vítězství, kdy se zodpovědnost rozložila na více hráček a velmi se tento zápas podařil krom tradičních opor i dalším hráčkám. Monči a Zlatce přeji brzké uzdravení, již za týden přivítáme dalšího těžkého soupeře z Frýdku-Místku, tak se snad dají zdravotně do pořádku.