STARŠÍ MINIŽÁKYNĚ U13 ZAČALY ODVETY (2.POLOVINU SOUTĚŽE) VELMI DOBŘE. BASKETU OSTRAVA VRÁTILY NEČEKANÉ PODZIMNÍ PORÁŽKY I S ÚROKY A ROZDRTILY JE 106 : 14 a 66:12.

V sobotu ráno naše starší minižákyně U13 přivítaly zase po delší pauze na domácí palubovce soupeřky z Basketu Ostrava. Těmito zápasy vstoupily do 2. poloviny soutěže. V září na začátku sezóny v Ostravě holky podlehly o 3 a 20 bodů, když tehdy jsme se nemohli opřít o pomoc Julči, Míši, Monči a Zlatky, které hrály na mezinárodním turnaji kategorie U15 v Bruntále ...

Dnes jsme však čekali jiný zápas. Až na nemocnou Monču měl trenér k dispozici kompletní kádr a tak jsme chtěli soupeřky převálcovat a prohry jim vrátit i s úroky. Starší holky ( ročník 2012 ) hrály soutěžní zápas po 4 týdnech a tak byly tentokrát "tak akorát" naladěné na zápas. Soupeř nám to dost ulehčil neboť svoji suverénně nejlepší hráčku ( v září nám sama dala 80% všech bodů ) k nám nepřivezl.

Od samotného začátku nebylo co řešit, naše 1. pětka poskládaná z hráček věkově patřících do U13 soupeře začala rozkládat pěknými kombinacemi, které se dařilo často úspěšně zakončovat. Dnes se také výrazně prosazovaly i podkošové hráčky a tak po dlouhé době jsme také měli navrch na doskoku pod oběmi koši. Soupeř s námi držel krok pouze v 1. čtvrtině ( 24:12 ), pak už skóre utěšeně narůstalo jen na naší straně, kdy jsme znovu inkasovali až po téměř 3/4 asi 2 minuty před  koncem zápasu. Soupeř po poločasovém nezdaru ( 42:12 v náš prospěch ), kdy poměrně dost "zatavil" své lepší hráčky, pak vůbec nedokázal držet krok s naší 1. pětkou, která jim ve 3. čtvrtině nadělila 36:0 a posunula skóre na 78:12 !!! Na naši v tomto zápase 2.pětku ( tu tvořila především mladší děvčata patřící do U12 ) zbyl do poslední čtvrtiny "bojový úkol" - zkusit dosáhnout 100 bodů, což se tomuto týmu ještě nikdy nepodařilo !!! Úkol se podařilo splnit asi 1 minutu před koncem a stý dosažený bod připadl na Ditu :-)

Krnov U13 - Basket Ostrava 106 : 14

Sestava a body : Zlatka - 22b (F1), Natka M. - 18b (F2), Julča - 12b (F3), Valča - 12b (F4), Míša - 10b (F3), Bára - 10b, Katka - 6b (F2) , Zuzka - 6b (TH 1/0), Dita - 6b (F2, TH 2/0), Klára - 2b, Denča - 2b (F3)

Druhý zápas byl kopií toho prvního. Trenér jen prohodil pořadí pětek a trochu se promíchaly podkošové hráčky. Soupeř zase držel krok jen 1. čtvrtinu ( 12:7 ) a pak už bylo utkání jasně v naší režii. Hru jsme nadále ovládali, jen trochu pokleslo proměňování šancí, ale tady si obě naše pětky neměly co vyčítat, rovnoměrně ztratily každá 20 bodů oproti 1. zápasu. Velkým problémem ( a to nejen dnes ) jsou u nás trestné hody. Dneska to děvčata v součtu obou zápasů prohrála se záludně pevně visícím klidným košem 0 : 12 !!!!! S tím je potřeba něco dělat ..., dneska to na výsledek nemělo vliv, ale ve vyrovnaném zápase nás to bude mrzet.

Je potřeba holky pochválit za zdravě agresívní přístup k zápasům a bojovnost, tak by to mělo vypadat pokaždé, ať je na 2. straně palubovky jakýkoliv protivník. Až na výjimky ( nebudeme jmenovat, trenér si to s děvčaty vyříká na tréninku ) hrála dnes všechna děvčata dobře. Dnes se o hodně víc, než jak jsme zvyklí, prosazovaly vyšší podkošové hráčky a na výhrách mají tentokrát velký podíl.

Krnov U13 - Basket Ostrava 66 : 12

Sestava a body : Míša - 12b (F2, TH 3/0), Bára - 10b, Zlatka -10b (F2), Natka M. - 8b (F1, TH 2/0), Julča - 8b (F2, TH 2/0), Katka - 6b (F2), Denča - 6b ( F3), Dita - 4b (TH 2/0) ,Valča - 2b (F1), Klára - 0b, Zuzka - 0b (F3)