STARŠÍM ŹÁKYNÍM U15 SE NEPODAŘILO O VÍKENDU 10.-11. ŘÍJMA VYHRÁT ANI VE ZLÍNĚ ANI V HRANICÍCH

Po neúspěšném vstupu do sezóny ( 3 domácí porážky ) se vydaly starší ( u nás tedy mladší ) žákyně U15 poprvé k utkáním na palubovky soupeřek. Konkrétně zajížděly v sobotu 10.10.2015 po ránu do Zlína a v neděli po ránu zase jely do Hranic. Ve Zlíně jsme si velké naděje nadávali ( tento soupeř zatím vše vyhrál ), ale chtěli jsme se poprat o výhru u asi papírově nejslabšího protivníka v Hranicích ...

Do Zlína jsme ( jak jinak !!! ) vyrazili s 6-ti hráčkami, nemohly nás tentokrát posílit holky z U13 Denča, Bára a Valča. Odcestovaly tak Katka, Klára, Míša, Monča, Zlatka a letos poprvé po zranění také Alča. Na zápas jsme dorazili pozdě, nějak nám trvalo než jsme ve Zlíně namísto tradiční velmi pěkné haly našli 3.ZŠ a tak nám na rozcvičku zbylo asi 10 minut. To se také projevilo na startu zápasu, kdy nás soupeř v 1. čtvrtině převálcoval 33 : 8 !!! Holky také měly strach, protože většina hráček soupeře byla fyzicky daleko vyspělejších, vždyť hrají mimo soutěž protože mají na soupisce 2 hráčky ročníku 2000, tedy U16 ... Od 2. čtvrtiny se ale holky hecly a začaly daleko lépe bránit, jen je velká škoda, že se nám spustu rychlých protiútoků nepodařilo úspěšně zakončit. Tentokrát se mi vůbec nelíbil výkon rozhodčích, ale na to už jsme si ve Zlíně zvykli, tam ví vždycky kdo je tu "domácí". Ve zbytku zápasu jsme s domácími drželi krok, dařilo se na rozehrávce Míši a pod košem Katka dokázala několikrát proměnit výbornou přihrávku. Na své letošní poměry zahrály také velmi dobře Monča a Zlatka. I když to výsledkově nedopadlo vůbec dobře, tak poprvé letos tento tým zahrál obstojný zápas.

SKB Zlín - Krnov  73 : 33 (33:8,49:16,62:25)

Sestava a body : Řemínková Kateřina - 10 b (TH 6/2, F3), Papadopulosová Michaela - 9 b (TH 8/3, F4), Vrbová Monika - 8 b (F2), Chudárková Zlata - 6 b (F4), Pavlíková Klára - 0 b (F2), Janalíková Alena - 0 b (F3)

V neděli ráno jsme pro změnu cestovali do Hranic na Moravě, kde nás čekal papírově slabší soupeř, s kterým jsme vloni sice 4x prohráli, ale pokaždé byl rozdíl do 10-ti bodů. Namísto plánovaných 10-ti hráček jsme zase jeli v 7-mi hráčkách ( chyběla pro nemoc Míša a Denča, také Natka M. ). Protože chyběla hlavní rozehrávačka Míša, tak na jejím místě se střídaly Monča s Valčou, na křídlech hrály Alča se Zlatkou a pod košem se měly rvát Káča, Bára a Klára.

Po sobotě působily holky zpočátku unaveným dojmem a 1. čtvrtina jako obvykle dopadla hrozně !!! Tentokrát 20:7 pro domácí tým. Pak se děvčata přece jen zvedla, tým svou bojovností táhla hlavně Alča ( s hrou je to zatím po 8-mi měsíční pauze nic moc ), pod košem se tentokrát nejlépe vedlo Báře, která se taky stala naší nejlepší střelkyní se 13-ti body. Na naše poměry jsme se tentokrát více střelecky prosazovali z dálky, Monča dala svou 1. trojku v soutěžním zápase.

Hranice - Krnov  68 : 38 (20:7,34:15,48:29)

Sestava a body : Palicová Bára - 13 b (TH 4/1, F1), Chudárková Zlata - 10 b (TH 2/2, F1), Ostráková Valča - 6 b (F4), Vrbová Monika - 3 b (TH 2/0,1 x trojka,F4),  Řemínková Kateřina - 3 b (TH 4/1, F2), Pavlíková Klára - 2 b, Janalíková Alena - 1 b (TH 4/1, F2)

Hodnocení trenéra : Tento víkend se nám zatím herně povedl nejlépe z této sezóny. Herně se začínáme zvedat, jsme rádi, že se vrací po pauze Alča, snad se brzo dostane do formy, na jakou jsme u ní byli zvyklí. Zvedá se Zlatka, snad se zase přiblíží té obávané střelkyni z před 1-2 sezón. Doufám, že taky už někdy nastoupíme kompletní, za pomocí holek z U13 jsme schopni poskládat tým o 10-12 hráčkách, ale vždy se hraje jen se 6-8 hráčkami. Příští zápas hrajeme za 14 dní v Bruntále, tak snad budeme téměř kompletní ať domácí alespoň trochu potrápíme ...