U 13 / 7.4.2013 / PROTON ZLÍN - KRNOV 18 : 94 a 9 : 87

V neděli 7.4.2013 zajížděly naše starší minižačky U 13 na palubovku posledního celku tabulky Proton Zlín. Na zkušenou byly dneska z celku U 11 přibrány Julča Ječmenová a Míša Papadopulosová.

Holky do utkání vstoupily aktivně a 1. půle byla celkem v pořádku. Domácí hráčky, ve většině případů, byly oproti našim holkám handicapovány fyzicky, ale zejména byly znát větší individuální schopnosti našich holek. Nicméně k druhému poločasu holky přistoupily vlažně ( však už bylo nahráno a nemohlo se nic stát, že ? ) a hlavně ve 3. čtvrtině domácí hráčky držely s námi krok. Podařilo se jim párkrát překonat naši chaotickou obranu, kdy sem tam střelkyni brání 3 a pak 1-2 domácí hráčky doskakují zcela samy ... a snažily se ( a to jim občas šlo lépe než našim holkám ) pokud útočily do plných o celkem zdařilé přihrávky, což u našich holek téměř neexistovalo !!! Byl to ideální zápas k tomu zkusit si nahrát, zapojit do útočení více hráček ... ale téměř nic :-(, skoro všechny koše jsme daly po individuálních průnicích přes celé hřiště nebo z doskoků neúspěšně zakončených samostaných nájezdů.

Druhý zápas se hrál jen z povinnosti, vítěz byl předem dán a tak nepřekvapil vlažný přístup k zápasu již od začátku. Vidět 3 nezkažené přihrávky za sebou od našich holek byl téměř zázrak, kombinace se odehrávala v každé pětce obvykle mezi 2-3 hráčkami ... Trenérka se v poločase pokusila holky motivovat povinnými kliky po každé čtvrtině, kdy nedají 30 bodů a dostanou více než 1 koš a tak po absolvování této povinné rozcvičky ( což se ukázalo pro fotografa - mě jako pěkná kulturní vložka ) u každé pětky ( šestky ) se alespoň v poslední čtvrtině holky hecly a vyhráli ji 30 : 0 a namísto kliků mohly vyrazit pozdravit domácí hráčky ...