U17 / 18.5.2013 / KVALIFIKACE O LIGU U19 PRO SEZÓNU 2013/2014 - postup do 2. kola kvalifikace

V sobotu 18.5.2013 se v Prostějově uskutečnilo 1. kolo kvalifikace o ligu juniorek U19 pro sezónu 2013/2014. Zápasy odehrály naše současné kadetky U17 a hrálo se o kvalifikaci pro ligu pro příští sezónu 2013/2014, kterou tento tým již bude absolvovat jako juniorky U19.

14.00 - TJ Lokomotiva Krnov x BK Vysočina  70 : 44

Do tohoto utkání vstoupily holky špatně. Celý první poločas se na hřišti hledaly, vázla kombinační souhra a tak se velice často uchylovaly ke střelám z větších vzdáleností. Ty se ale moc nedařilo proměňovat a protože nefungoval ani doskok, soupeřky v poločase s námi držely krok. Ve 2. půli se podařilo zlepšit obrannou fázi a díky již rychlejší a přesnější přechodové fázi, jsme se začali prosazovat i v útoku.

Děvčata nastoupila a bodovala v této sestavě : Dančiová Marie - 18 b, Dudová Barbora, Glucová Simona a Thiebergerová Pavla - 9 b, Melcrová Dominika - 7 b, Krejčí Kristýna - 6 b, Jouzová Beáta a Vávrová Michaela - 4 b, Vaculíková Zuzana - 2 b , Strakošová Nikol - 0 b

18.30 - TJ Lokomotiva Krnov x OP Prostějov  43 : 114

V druhém zápase jsme nastoupily proti hráčkám z Prostějova, které letos sbíraly zkušenosti v Extralize U17. Doslova vletěly do zápasu a my jsme nestačily jejich tempu, agresivitě, bojovnosti, odhodlanosti a po 1/4 byl stav 29:12. Druhá čtvtina byla z našeho pohledu trochu lepší, ale přesto jsme ji prohrály 18:19. Děvčata z Prostějova měly výborně zvládnutou hru 1:1 a kterákoli hráčka byla schopna přehrát naši obranu. Druhý poločas byl totální debakl, kdy děvčata rezignovala a bylo to opravdu na ručník (57:12).

Děvčata nastoupila a bodovala v této sestavě : Dančiová Marie - 11 b, Krejčí Kristýna - 10 b, Vávrová Michaela - 8 b, Dudová Barbora - 5 b , Glucová Simona - 3 b, Koudelková Petra,  Melcrová Dominika a Sedláčková Veronika - 2 b, Jouzová Beáta a Strakošová Nikol - 0 b

Konečná tabulka  1. kola kvalifikace o ligu pro sezónu 2013 / 2014, skupina C

1. TJ OP Prostějov 2 2 0 201:89 4
2. TJ Lokomotiva Krnov 2 1 1 113:158 3
3. BC Vysočina 2 0 2 90:157 2

V miniturnaji 3 týmů ( spolu s celky BK Vysočina a OP Prostějov ), kde se utkal každý s každým, zvítězil a přímý postup si vybojoval domácí celek OP Prostějov.

Naše děvčata skončila na 2. místě a o postup se pokusí bojovat v 2. kole kvalifikace, kde se střetnou s týmem BK Frýdek-Místek. Doma soupeřky přivítáme v sobotu 1.6.2013 a odveta ve Frýdku-Místku bude o den později, tedy 2.6.2013.