U12 - Turnaj Olomouc 14.9.2013

Naše mladší minižákyně U12 pokračují v přípravě na novou sezónu sehráním dalších přípravných zápasů, tentokráte v sobotu 14.9.2013 na turnaji pořádaném klubem SK UP Olomouc.

Hrát se bude ve Sportovní hale UP v Olomouci ( adresa: U Sportovní haly 2 ), hala se nachází za fotbalovým stadiónem Sigmy Olomouc. Turnaje se zúčastní 9 družstev rozdělených do 3 skupin po 3. My jsme ve skupině C spolu s celky SK Basketbal Tišnov a Basketbal Mohelnice. Dle programu turnaje se asi jen utkáme ve své skupině každý s každým. Po obědě si pak vyzkoušíme hru 3 X 3 na 1 koš ...

Sraz u 1.ZŠ v 7.45, odjíždíme nejpozději v 8.00 !!! Prosím všechny zúčastněné o dochvilnost ...

Turnaje jsme se zúčastnily v "plné" sestavě všech 10-ti hráček :

Chudárková Zlata, Janalíková Alena, Ječmenová Julie, Klimenková Denisa, Malovaná Natálie, Ostráková Valérie, Papadopulosová Michaela, Pořízková Agáta, Šturcová Zuzana a Vrbová Monika.

Oba dva klasické zápasy i oba zápasy 3X3 jsme odehrály ve stejně složených pětkách. Ty byly poskládány takto : Míša, Julča, Alča, Zuzka a Denča v 1.pětce a 2.pětku tvořily Zlatka, Monča, Agáta, Naty a Valča.

Dopoledne jsme odehrály tyto klasické zápasy ( hrálo se 4*8 min hrubého času ) :

9.30  Loko Krnov X Basketbal Mohelnice 20 : 22

po prodloužení ( 19 : 19 )

Do tohoto zápasu jsme vstoupily celkem dobře a 1.pětka vyhrála úvodní čtvrtinu 9:2. Zato 2.pětce se vůbec nedařilo v obraně a v poločase tak byl stav 11:11. Jelikož 2.půle zápasu se odehrávala ve stejném duchu, nakonec utkání skončilo remízou 19:19. Mohelnické "tygřice". které celé utkání doháněly náš náskok a ke konci zápasu se jim podařilo vyrovnat, nás pak v prodloužení o koš přetlačily a po zásluze vyhrály. Více chtěly vyhrát, my jsme se postupem času více a více z palubovky vytráceli. Zatímco 1. pětka celkem dobře bránila a v útoku to bylo jakž takž, tak 2. pětka sice něco ubránila, ale útok byl naprosto jalový.

Body : Míša - 6 b, Alča a Julča - 4 b, Agáta, Denča a Zuzka - 2 b

11.00  Loko Krnov X SK Basketbal Tišnov 26 : 22

V tomto utkání se nám dařilo o něco lépe. Tentokrát i naše 2.pětka, která utkání začínala, dokázala něco uhrát také v útoku a držela se svými soupeřkami krok. Přestože jsme po 1.čtvrtině prohrávaly o 2 body, během 2.čtvrtiny holky utkání otočily a poměrně v poklidu si náskok udržely až do konce. Tentokrát soupeřky z Tišnova byly oproti květnovému turnaji posíleny jen o 1 kluka a to jim trochu ubralo na agresivitě a bojovnosti a podařilo se nám oplatit porážku 25:26 z květnového turnaje v Olomouci.

Body : Zlatka - 8 b, Alča, Julča, Míša a Monča - 4 b, Zuzka - 2 b

Po obědě se hrály utkání 3 X 3 ( hrálo se na 4*5 min hrubého času ) :

14.00  Loko Krnov X BCM Olomouc ( kluci ) 3 : 5

Po nadějné výhře a remíze v prvních dvou současně hraných 5-ti minutovkách, nám to kluci u obou košů v druhých 5-ti minutách vrátili a těsně jsme tak prohráli 3:5 na body (1 výhra, 1 remíza, 2 porážky).

15.00  Loko Krnov X Brno 8 : 0

Proti brněnským holkám se nám podařilo vyhrát všechny 4 miniutkání a holky tak den zakončily výhrou :-)

Některé úseky hry již začínají připomínat basketbal, už to není jen o urvání balónu a hrrrr kdo to stihneš, tak rychle kupředu. Holky si dokážou přihrát ( samozřejmě, že občas ty přihrávky nemají adresáta ), ubývá technických přestupků.

Všem se případně omlouvám, za to, co tu píšu. Basketu (ne)rozumím na bázi fanouška a také to píšu z pohledu přítomného fanouška. Pokud mi i do budoucna k zápasům příslušní trenéři poskytnou stručné hodnocení, rád je vždy do článku napíšu místo těchto "mých fanouškovských postřehů". Pokud žádné informace neobdržím a Vy mi dáte najevo, že tu píšu nesmysly ( když tak se vyjádřete v diskusi ), tak prostě sem jen napíšu výsledek a hodím odkaz na případné statistiky na stránky ČBF či na fotky, pokud nějaké budou ... I´m sorry

ZDE je odkaz na pár fotek z této akce ...