U13 ve 2 dramatických zápasech doma s BK Havířov smírně 1:1 na zápasy

V sobotu 11.4. jsme od 10 hod hostili v předposledním 2-zápase této mistrovské sezóny kategorie U13 celek BK Havířov. O jeho síle víme a také dle zápasů u protivníka na podzim jsme čekali, že to budou vyrovnané bitvy. Na rozdíl třeba od podobně vypjatých zápasů s F-M jsou zápasy proti tomuto soupeři daleko koukatelnější a hraje se většinou pěkný kombinační basketbal, zatímco s F-M to bývá vždycky urputná bitva.

Dnešek nebyl vyjímkou, na ty zápasy se celkem hezky koukalo a oba dva byly vyrovnané od začátku až do konce. My to dnes měli vymyšlené (alespoň pro 1.zápas), že U13 budou hrát v 1. pětce a v rámci přípravy na kvaldu budou hrát U12 spolu v 2. pětce. Trošku nám plány zase zhatily nemoci ( Monča, Valča ), ale ostatní děvčata díky tomu byla alespoň ve větším tempu. Zápas probíhal podle očekávání, 1. starší pětka šla o pár bodů do vedení a mladší pětka bojovala, co to dalo. Zápas zlomily až poslední 3 minuty, kdy soupeř začal ( za stavu 44:41 pro nás ) naše mladší hráčky "presovat" a ty se proti tomu nezmohly na odpor a po šňůře 0:7 soupeř utkání otočil na konečných 44:48. Naše mladší hráčky zaslouží pochvalu za bojovnost a hru v obraně, ale v útoku toho moc nevymyslely ( pouze 12 bodů ).

Krnov U13 - BK Havířov  44:48 (16:12,24:26,40:35)

Sestava a body : Julča - 9 b (TH 2/1), Denča - 8 b (TH 2/0,F1), Míša - 7 b (TH 8/3, F2), Zlat - 6 b, Klára - 4 b (F1), Kača - 4 b (F4), Dita - 2 b, Natka M. - 2 b (TH 1/0, F1), Bára - 2 b (F2), Janča a Zemba - 0 b, Zuzka - 0 b (F2)

Na 2. zápas nás opustila ze sestavy U12 pětky Natka M. a tak se přistoupilo k "zúžení" kádru, kdy se na palubovku také nedostaly ty nejmenší Janča a Zemba. Utkání jsme rozjeli parádně a po 3 min vedli 8:0 ... Pak ale soupeř přitlačil, začal hrát agresivněji, vyrukoval na nás s presinkem a naše holky místo rychlých přihrávek začaly vymýšlet blbosti a tak po 1. čtvrtině bylo skóre nakonec 8:10 pro Havířov !!! Další 2 čtvrtiny to byla přetahovaná o každý bod, před poslední čtvrtinou jsme měli k dobru 2 body ( 33:31 ). Nástup do poslední čtvrtiny nebyl špatný, ale od stavu 37:35 pro nás, hostující hráčky opět přitlačily, vytáhly presink a my zkazili 3 rozehrávky v rychlém sledu a najednou to bylo 3 a půl minuty před koncem 37:43 pro Havířov. Po oddechovém čase, kdy dostaly holky potřebné rady, co hrát proti presinku, se rozjely a i když se 2 min před koncem poroučela z palubovky pro 5 faulů Míša, už byly v takovém laufu, že soupeř neměl šanci !!! Tento úsek hry jsme vyhráli 15:0 a holky tak dotáhly zápas k vítězství 52:43 !!!

Krnov U13 - BK Havířov  52:43 (8:10,19:20,33:31)

Sestava a body : Julča - 14 b (TH 6/0 !!!, F2), Denča - 9 b (TH 6/1 !!, F1), Míša - 8 b (F5), Dita a Zlat - 7 b (TH 2/1), Kača - 3 b (TH 2/1, F2), Bára - 2 b, Zuzka - 2 b (F1), Klára a Natka D. - 0 b