VE FINÁLE KVALIFIKACE KATEGORIE U12 JSME OBSADILI 3.MÍSTO. NA MISTROVSTVÍ ČR POSTOUPIL TÝM BK HAVÍŘOV ...

O víkendu 18.-19.4.2015 jsme hostili finále kvalifikace o postup na Národní finále ČR kategorie U12. Celkovým vítězem se stal celek BK Havířov, kterému k postupu gratulujeme a na Národním finále ČR, které se bude konat 1.-3.5.2015 v Klatovech, mu budeme držet palce, ať dobře reprezentuje naši oblast.

Téměř po měsíci jsme se ve finále kvalifikace U12 setkaly se stejným soupeřem jako v 1.kole - s Javorníkem. Tentokráte mělo však utkání zcela jiný průběh a byly jsme daleko lepším týmem než posledně. Úvodní šestiminutovka byla v našem podání ta nejlepší z celého zápasu, byly jsme vyrovnaným soupeřem javornických děvčat. Dobře jsme si pohlídaly jejich nejlepší hráčku a také nám se dařilo skórovat z pěkných akcí. Další čtvrtka už byla o hodně slabší v obraně a tak se nám soupeř začal skórově vzdalovat. V druhé půli utkání jsme se bodově trápily a tak nám soupeř  "utekl" na rozdíl 30-ti bodů.

Krnov - Panter Javorník  34 : 65

Sestava a body : Natka M. - 12 b (TH 2/0), Zuzka - 5 b (TH 3/1), Denča - 5 b (TH 4/3), Bára P. - 4 b, Zembík - 2 b (TH 2/2), Markét, Janča a Áďa - 2 b, Barča Ř. - 0 b (TH 2/0), Kája, Valča a Natka D. - 0 b

V utkání se silným ( a jak se později ukázalo, tak nejlepším ) celkem z Havířova, který nás skoro ve stejné sestavě "prohání" i v kategorii U13, jsme od samého počátku tahali za kratší konec a nedokázali jsme se soupeřkami držet krok ani v jedné čtvrtině. Na rozdíl od utkání s Javorníkem, jsme v tomto utkání hostující nejlepší hráčku s č.10 uhlídat nedokázali ... Pozitivní v tomto utkání bylo z naší strany proměňování trestných hodů, kde jsme měli bilanci 8/6, tj. 75% úspěšnost !!!

Krnov - BK Havířov  20 : 88

Sestava a body : Natka M. - 7 b (TH 2/1), Denča a Valča - 4 b, Zuzka - 2 b (TH 2/2), Natka D. - 2 b (TH 2/2), Bára P. - 1 b (TH 2/1)

V posledním zápase jsme změřily síly s výkonnostně stejným soupeřem z Frýdku-Místku. Hrál se pěkný, bojovný basket, i když jsme se dopouštěly zbytečných chyb, ale to soupeř také. Větší náskok jsme si udělaly ve 2. čtvrtině, kde jsme soupeřkám pod tlakem dobré obrany získaly míče a mohly jsme jednoduše skórovat. Druhou půli jsme sice prohrály v poměru 12:15, ale i to nám stačilo k vítězství.

V tomto kole kvalifikace jsme se umístily na pěkném třetím místě.

Krnov - BK Frýdek-Místek  32 : 26

Sestava a body : Natka M. - 12 b, Bára P. - 6 b, Denča - 5 b (TH 2/1), Valča - 4 b (TH 2/0), Bára Ř. - 3 b (TH 2/1), Markét - 2 b, Zemba - 0 b (TH 2/0)

Na fotografie z této akce se můžete podívat ZDE :-)