ŽENY "B" DOMA PODLEHLY PROSTĚJOVU O 1 BOD V PRODLOUŽENÍ

V pátek 15.11.2013 večer od 19 hod se v domácí hale Lokomotivy Krnov utkaly naše veteránky ŽENY "B" s celkem TJ OP Prostějov v zápase o 1. místo tabulky...

ŽENY "B" X TJ OP Prostějov  73 : 74 pp ( 18:16, 38:29, 54:50, 66:66 )

Vstup do ukání nám vyšel parádně a v 2. minutě jsem vedly 8:0, ale soupeřky postupně zvedaly hlavy a po 1. čtvrtině jsme vedli pouze 18:16. Do poločasu se nám  podařilo náskok zvýšit na solidních 9 bodů. Pracně vybudovaný náskok soupeřky s nástupem do 2. poločasu rychle zlikvidovaly a šly dokonce do vedení. Začala pravá  basketbalová přetahovaná o každý bod. Publikum, které se sešlo v hojném počtu a téměř zaplnilo halu, přeřadilo na "vyšší stupeň" a zbytek zápasu se odehrál v parádní atmosféře.

Utkání dospělo až k nervóznímu závěru, kdy za nerozhodného stavu 66:66 nebyl žádný tým v poslední minutě schopen utkání rozhodnout a následovalo neméně dramatické prodloužení. V poslední minutě za stavu 72:72 se nám podařilo soupeřky 2x ubránit, ale vždy jsme si míč sami srazili do autu. Když jsme ubránili i další útok a měli míč v držení, následovala špatná rozehrávka a soupeř nás ( po oddechovém čase ) za to potrestal a 5 s před koncem vstřelil vítězný koš. Protože měl ale v poslední čtvrtině v tento okamžik jen 3 fauly, tak naší akci zastavily soupeřky 2 s před koncem taktickým faulem, ale my pouze znovu rozehrávali ze strany ... I tak jsme se ještě dostali ke střele v poslední vteřině, která bohužel vyklouzla z obroučky, ale ještě se závěrečnou sirénou, po faulu při doskoku, děvčata dostala možnost házet 2 trestné hody a srovnat skóre. Bohužel hned ten 1. trestný hod se nepovedl a druhý proměněný znamenal pouze kosmetickou úpravu skóre na konečných 73:74 !!!

Byl to neuvěřitelně dramatický zápas, který předčil i poslední vystoupení žen proti Šumperku, který jsme zlomili až v poslední minutě. Tentokrát to výsledkově nedopadlo dobře a holky prohrály, ale po utkání byly za svůj bojovný výkon odměněny dlouhotrvajícím potleskem ... Tohle byla porážka, která sice hodně mrzí, ale rozhodně byla se CTÍ a diváci se po drtivou většinu zápasu velice dobře bavili :-)

Sestava a body : Hradilová Jana - 29 b (TH 3/3, F3), Bohunská Monika - 13 b (TH 7/3, F1), Lukeszová Eva - 13 b (TH 11/5, F2), Hrivňáková Jana - 6 b (F4), Mohelníková Petra a Strakošová Nikol - 4 b (F2), Jančárová Lucie - 2 b (TH 2/2, F2), Hlaváčková Tereza - 2 b (F3), Gadlinová Hana - 0 b (F1), Láryšová Zuzana, Lukeszová Lucie - 0 b ... TH celkem 23/13 (úsp. 57%)

Komentář kapitánky : Bohužel nepodařilo se nám to, co jsme moc chtěly ... vyhrát a vrátit Prostějovu porážku. Začátek byl perfektní, rychlé a bezchybné zakončení v útoku, obrana šlapala. Vytvořily jsme si náskok, který se nám nepodařilo navýšit a soupeř chytil rytmus. Utkání se stalo vyrovnaným a vyvrcholilo prodloužením, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu soupeřek. Porážka moc mrzí, myslím, že na vítězství jsme měly a k prodloužení vůbec nemělo dojít, ale vlastními chybami ( především v obranném doskakování ) jsme si ho nechaly utéct. Příjemným překvapením byl výkon junirky Nikoly Strakošové, která byla do týmu zařazena jako náhrada za zraněné hráčky, její rychlost a důraz byl pro nás velkým přínosem. Jinak to byl opět kolektivní výkon týmu v čele s Jankou Hradilovou - táhneme za jeden provaz. Odhodlání a chuť jít za vítězstvím máme, ale musíme se vyvarovat zbytečných chyb !!! Sezóna pokračuje dále, už v úterý 19.11. kdy hrajeme doma proti Olomouci ( dohrávka 2.kola ) a chceme opět pozvat naše vynikající fanoušky, kteří nás chodí podporovat - atmosféra díky nim je nezapomenutelná !!!