ŽENY "B" NAKONEC ZLOMILY SOUPEŘKY ZE ŠUMPERKA V POSLEDNÍ MINUTĚ

Ve čtvrtek večer 31.10.2013 se v dalším kole olomouckého oblastního přeboru utkaly naše ŽENY "B" již podruhé v této sezóně se soupeřkami ze Šumperku. V prvním kole na palubovce soupeřek těsně vyhrály 66 : 62 a také dnes to byl tuhý boj od samého začátku. Soupeřky se hned dostaly do 5-10 bodového náskoku, který neustále udržovaly. Nám se jej začalo dařit stahovat až náporem v posledních 5-ti minutách, kdy se postupně vyfaulovaly 3 hráčky soupeře. Definitivně jsme zápas zlomili až v poslední minutě. Divácká kulisa v posledních fázích zápasu byla super...

ŽENY "B" X TJ Šumperk "B"  67 : 64 ( 14:22, 28:32, 45:54 )

Komentář kapitánky : "Bylo to utkání, které se vyhrálo silou vůle a bojovností do posledních vteřin. Nám většinu zápasu nic nevycházelo ... špatná obrana, žádný rychlý protiútok ( zde chyběla Monča Bohunská, která měla studijní povinnosti ), trápení se zakončením pod košem a se střelbou z dálky. Soupeřky ze Šumperka přijely zcela v jiné sestavě než, kdy ž jsme hrály u nich v 1.kole. Byly hodně "nahecované" a svým způsobem sebejisté, chtěly nám porážku vrátit i s úroky. Od začátku měly utkání ve svých rukách, také s pomocí 3 trojek v 1.čtvrtině si vybudovaly a pak udržovaly 5-12 b náskok ( naštěstí né více ), měly výborný pohyb, úspěšnou střelbu... Zlom nastal asi 5 min. před koncem, kdy se soupeřkám vyfaulovaly 2 hráčky a to byl rozhodující moment utkání, jelikož jejich hra znervózněla, zakončení nebylo tak přesné a najednou začaly v útoku ztrácet míče... Nám naštěstí ty koše spadly ( Janča Hrivňáková dala koš s faulem - trestný hod proměnila, dále byla úšpěšná při rozhodujících trestných hodech Janka Hradilová a Lucka Jančárová ). Do obrany jsme daly poslední zbytky sil a k tomu všemu se štěstí, které nám chybělo v Prostějově, přiklonilo na naší stranu. Dá se říct, že dnešní utkání bylo důkazem toho, že hrát se musí do posledních vteřin, i když se prohrává a nedaří se... musí se bojovat a věřit, že se to zlomí a vyhraje se! Jako tým posíláme velký dík fanouškům, kteří dorazili, opět byli naším 6 hráčem na hřišti a to hlavně ke konci utkání, měli velký podíl na naší výhře. Teď si od nás můžou na 2 týdny odpočinout a 15.11 je opět zveme na domácí utání, tentokrát proti Prostějovu a pokud se nám teď v úterý zadaří v Olomouci, tak by to měl být souboj o čelo tabulky ..."

Sestava a body : Hradilová Jana - 25 b (TH 7/6), Lukeszová Eva - 12 b (TH 6/3), Hrivňáková Jana - 10 b (TH 5/2), Jančárová Lucie - 9 b (TH 7/3), Hlaváčková Tereza - 7 b (TH 4/3), Láryšová Zuzana a Mohelníková Petra - 2 b, Lišková Slavěna, Gadlinová Hana, Lukeszová Lucie a Vrbická Nikola - 0 b

Fotogalerie z tohoto dramatického zápasu jsou ZDE :-)